Спікер парламенту Грузії підписав закон про «іноагентів»

Джерело: Эхо Кавказа

Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про “Про прозорість іноземного впливу”.

Як нагадали у виданні, 28 травня парламент Грузії не врахував мотивованих зауважень Саломе Зурабішвілі, подолавши вето президентки і остаточно затвердивши закон. За подолання вето проголосували 84 депутати, проти – 4.

Відповідно до Конституції Грузії, якщо президент після подолання вето відмовляється від підписання, закон у п’ятиденний термін підписує та публікує голова парламенту.

Згідно з новим законом, протягом двох місяців (до початку серпня) відповідні органи/посадовці повинні ухвалити/опублікувати підзаконні акти, а Міністерство юстиції Грузії та Національне агентство публічного реєстру мають провести “попередні матеріально-технічні та інші заходи для виконання цього закону”.

За попередньою інформацією, вже із серпня ЗМІ та НУО, які за даними 2023 року отримували понад 20% доходу з-за кордону (це абсолютна більшість грузинських онлайн ЗМІ та НУО, які працюють переважно із західними фондами), протягом місяця мають через Дім юстиції внести заяву про реєстрацію як організацій, які проводять інтереси іноземної сили.

Для виявлення “провідних інтересів іноземної сили організацій” та перевірки виконання вимог закону Міністерство юстиції Грузії у будь-який час може провести моніторинг, а уповноважений чиновник – отримати необхідну інформацію, зокрема, персональні дані.

Довідка. 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.

Лідери Європейського Союзу закликали Грузію скасувати нещодавно ухвалений закон про “іноземних агентів”.

У зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.

21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону про прозорість іноземного впливу, остаточно ухвалений парламентом Грузії у третьому читанні, закликавши грузинську владу скасувати його.

Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос повідомив про наявність тілесних ушкоджень у співробітників бюро, в яких СБУ проводила обшуки.

Домашній улюбленець президента Індонезії Прабово Субіанто – кіт Боббі Кертанегар – має право на державні послуги та президентську охорону.

Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос назвала “серйозним кроком назад” законопроєкт, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та підпорядковує їх Офісу генпрокурора.

Володимира Зеленського обрали президентом України у 2019 році з обіцянкою викорінювати корупцію. Втім, нині критики зазначають, що його уряд намагається підірвати деякі з найважливіших антикорупційних організацій країни, поки вони проводять розслідування щодо його адміністрації.

На Рівненщині чоловік знущався з собаки. Його затримали правоохоронці.