Спікер парламенту Грузії підписав закон про «іноагентів»

Джерело: Эхо Кавказа

Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про “Про прозорість іноземного впливу”.

Як нагадали у виданні, 28 травня парламент Грузії не врахував мотивованих зауважень Саломе Зурабішвілі, подолавши вето президентки і остаточно затвердивши закон. За подолання вето проголосували 84 депутати, проти – 4.

Відповідно до Конституції Грузії, якщо президент після подолання вето відмовляється від підписання, закон у п’ятиденний термін підписує та публікує голова парламенту.

Згідно з новим законом, протягом двох місяців (до початку серпня) відповідні органи/посадовці повинні ухвалити/опублікувати підзаконні акти, а Міністерство юстиції Грузії та Національне агентство публічного реєстру мають провести “попередні матеріально-технічні та інші заходи для виконання цього закону”.

За попередньою інформацією, вже із серпня ЗМІ та НУО, які за даними 2023 року отримували понад 20% доходу з-за кордону (це абсолютна більшість грузинських онлайн ЗМІ та НУО, які працюють переважно із західними фондами), протягом місяця мають через Дім юстиції внести заяву про реєстрацію як організацій, які проводять інтереси іноземної сили.

Для виявлення “провідних інтересів іноземної сили організацій” та перевірки виконання вимог закону Міністерство юстиції Грузії у будь-який час може провести моніторинг, а уповноважений чиновник – отримати необхідну інформацію, зокрема, персональні дані.

Довідка. 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.

Лідери Європейського Союзу закликали Грузію скасувати нещодавно ухвалений закон про “іноземних агентів”.

У зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.

21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону про прозорість іноземного впливу, остаточно ухвалений парламентом Грузії у третьому читанні, закликавши грузинську владу скасувати його.

Станом на 23 червня Росія зосередила свої зусилля на Покровському напрямку, де відбулася майже половина від загальної кількості бойових зіткнень.

23 червня 1994 року відбулася прем’єра фільму Роберта Земекіса “Форрест Гамп”, головну роль в якому виконав Том Генкс.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

У США на озері Гренада, штат Міссісіпі, місцеві рибалки врятували від утоплення 38 гончих собак, які опинилися у водоймі внаслідок невдалого полювання на оленя.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.