Спікери 23 парламентів закликали Палату представників США розглянути допомогу Україні

Джерело: Руслан Стефанчук/Facebook

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

Відповідний лист підписали зокрема спікери парламентів Польщі, Чехії, Литви, ФРН, Північної Македонії, Іспанії та низка інших союзних країн.

Очільники парламентів просять свого американського колегу внести на розгляд Палати Представників Конгресу Сполучених Штатів Америки ухвалений 13 лютого 2024 року Сенатом США законопроєкт HR 815 про міжнародну допомогу, який передбачає асигнування у розмірі $60,06 млрд для допомоги Україні.

Наразі проєкт закону переданий до Палати Представників та, згідно з правилами процедури, Джонсон має повноваження щодо його внесення на розгляд Нижньою Палатою американського Конгресу.

Джонсона закликали сприяти ухваленню Конгресом США історичного рішення, яке забезпечить допомогу США іноземним державам і надасть Україні необхідні кошти для продовження боротьби.

Наші країни налаштовані й надалі нарощувати підтримку України та її Сил оборони, вбачаючи у цьому значну інвестицію у нашу індивідуальну та колективну безпеку. Вісь зла має бути переможена й усі винні мають бути притягнуті до відповідальності, що стане значним запобіжником від подальших конфліктів і поверне нашим народом відчуття керованості та безпеки. Віримо, що завдяки вашому особистому лідерству Конгрес продемонструє історичну двопартійну єдність у підтримці колективних зусиль із підтримки Україні, — наголосили у тексті.

Зазначається, що лист залишається відкритим до підписання й іншими спікерами парламентів, які бажають до нього долучитися.

Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього

Надалі законопроєкт має пройти Палату представників, тому це ще не фінальне рішення США. Спікер палати Майк Джонсон розкритикував документ, адже з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США і попередив, що може не поставити його на голосування.

Палата представників США відправилась на канікули до 28 лютого, так і не розглянувши проєкт закон про виділення 95 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.