Спільні вкладення в оборону країн НАТО в Європі становитимуть $470 млрд – Столтенберг

Джерело: Bloomberg

Країни НАТО повинні збільшити свою військову допомогу Україні, закликав глава Альянсу Єнс Столтенберг, оскільки сили Києва намагаються утримати лінію проти нового наступу Росії.

В українців не вичерпується мужність, у них закінчуються боєприпаси, — заявив генеральний секретар НАТО. — Разом ми маємо можливості забезпечити Україну тим, що їй потрібно, тепер нам потрібно продемонструвати політичну волю для цього.

Столтенберг наголосив, що загроза з боку Росії примушує країни НАТО озброюватися, також їм необхідно озброювати Україну.

Минулого року європейські члени НАТО та Канада збільшили оборонні витрати на безпрецедентні 11%. Генсек заявив, що вже цього року сукупні вкладення в оборону країн НАТО в Європі становитимуть $470 млрд і вперше досягнуть 2% ВВП.

Водночас мети у 2% ВВП досягнуть дві третини країн. Нещодавно до них додалася Швеція, де на оборону виділили 2,1% ВВП.

Своєю чергою, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що на тлі зростаючої загрози з боку Росії, таких вкладень недостатньо. Під час візиту до Вашингтона він запропонував встановити нову межу витрат, збільшивши до 3% ВВП. Дуда також сказав, що обговорюватиме це питання з усіма країнами НАТО та на зустрічі зі Столтенбергом 14 березня.

Сукупно європейські військові витрати майже вчетверо мають перевищити російські. Тоді як РФ  заклала до бюджету на 2024 рік військових витрат близько $118 млрд.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.