Спільні вкладення в оборону країн НАТО в Європі становитимуть $470 млрд – Столтенберг

Джерело: Bloomberg

Країни НАТО повинні збільшити свою військову допомогу Україні, закликав глава Альянсу Єнс Столтенберг, оскільки сили Києва намагаються утримати лінію проти нового наступу Росії.

В українців не вичерпується мужність, у них закінчуються боєприпаси, — заявив генеральний секретар НАТО. — Разом ми маємо можливості забезпечити Україну тим, що їй потрібно, тепер нам потрібно продемонструвати політичну волю для цього.

Столтенберг наголосив, що загроза з боку Росії примушує країни НАТО озброюватися, також їм необхідно озброювати Україну.

Минулого року європейські члени НАТО та Канада збільшили оборонні витрати на безпрецедентні 11%. Генсек заявив, що вже цього року сукупні вкладення в оборону країн НАТО в Європі становитимуть $470 млрд і вперше досягнуть 2% ВВП.

Водночас мети у 2% ВВП досягнуть дві третини країн. Нещодавно до них додалася Швеція, де на оборону виділили 2,1% ВВП.

Своєю чергою, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що на тлі зростаючої загрози з боку Росії, таких вкладень недостатньо. Під час візиту до Вашингтона він запропонував встановити нову межу витрат, збільшивши до 3% ВВП. Дуда також сказав, що обговорюватиме це питання з усіма країнами НАТО та на зустрічі зі Столтенбергом 14 березня.

Сукупно європейські військові витрати майже вчетверо мають перевищити російські. Тоді як РФ  заклала до бюджету на 2024 рік військових витрат близько $118 млрд.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.