Посли ЄС схвалили 5 млрд євро для озброєння ЗСУ на 2024 рік

Джерело: Дмитро Кулеба/X

13 березня посли ЄС “досягли принципової згоди” щодо збільшення військової допомоги Україні на 5 млрд євро у 2024 році.

Глава МЗС Дмитро Кулеба висловив вдячність країнам-членам ЄС та верховному представнику ЄС із закордонних справ Жозепу Боррелю за підтримку пропозиції збільшити фінансову стелю Європейського фонду миру на 5 мільярдів євро для додаткової військової підтримки України.

Це ще одна потужна та своєчасна демонстрація європейської єдності та рішучості у досягненні нашої спільної перемоги. Ми з нетерпінням очікуємо на ухвалення остаточного рішення на наступному засіданні Ради ЄС із закордонних справ, — наголосив міністр.

Посли ЄС наголосили, що Євросоюз і надалі рішуче налаштований надавати тривалу підтримку Україні та “гарантувати, що країна отримає озброєння, необхідне для самозахисту”.

Зауважимо, раніше у FT повідомили, що країни Євросоюзу погодили умови виділення 5 млрд євро до Європейського фонду миру, з якого мають фінансуватись закупівлі озброєнь для України, оскільки США вдалося зібрати ще 300 мільйонів доларів на боєприпаси та артилерію для ЗСУ.

Після кількох місяців суперечок про способи закупівлі представники країн ЄС дійшли згоди, розповіли чотири посадовці, поінформовані про перебіг дискусії. Угода з ЄС відкриє доступ до коштів для відшкодування постаченого озброєння країнами блоку.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.