Сполучені Штати не підтримали резолюцію ООН через згадку про російську агресію

Джерело: місія США в ООН
США проголосували проти резолюції ООН про співпрацю організації з Радою Європи. Однією з причин стала згадка російської агресії в документі.
“Нинішня резолюція повторює заяви щодо російсько-української війни, які, на думку Сполучених Штатів, не сприяють просуванню справи миру. Ми впевнені, що довгострокове врегулювання російсько-української війни є надзвичайно важливим для членів Ради Європи, так само як і для Сполучених Штатів. Ми сподіваємося, що Рада Європи і всі держави-члени ООН підтримають і посилять зусилля, спрямовані на досягнення всеосяжного і тривалого миру між Росією і Україною”, – заявив виконувач обов’язків представника США в Економічній і соціальній раді ООН Джонатан Шрієр.
Штати також серед причин вказали міграційну політику, порядок денний до 2030 року, Цілі сталого розвитку (ЦСР) та буцімто придушення певних політичних сил у країнах, які підтримали резолюцію.
Резолюцію Люксмебургу та Литви підтримали 105 держав. Окрім Штатів, проти проголосували Росія, Білорусь, КНДР, Еритрея, Малі, Нікарагуа, Нігер та Судан.
- США заявили союзникам з “Великої сімки”, що не підтримають заяву із засудженням атаки Росії на Суми, бо хочуть продовжувати переговори з Москвою.
- 24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи. Сполучені Штати проголосували проти.
- США виступили проти згадки Росії як агресора у заяві G7 до третьої річниці повномасштабного вторгнення в Україну.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.