Спонсор Трампа сумнівається у поверненні американських нафтовиків до Росії після війни

Джерело: Financial Times

Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.

Багато людей втратили там (в Росії – ред.) величезні гроші. Думаю, вони не захочуть повертатися. Час від часу там настає мир, але не дуже часто, — зазначив Гемм.

Гемм також нагадав, що Трамп не скасовував санкції проти Росії в енергетичній сфері.

Вони можуть бути дуже ефективними. Особливо у випадку вторинних санкцій, які поширюються на всіх, хто займається транспортуванням, переробкою або торгівлею, — пояснив він.

Мільярдер подякував долі за те, що не наслідував приклад інших інвесторів і не вкладав кошти в Росію, яка вже десятки років залишається складним місцем для ведення бізнесу.

Санкції Заходу, запроваджені після анексії Криму у 2014 році та повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, змусили багато компаній залишити російський ринок. Наприклад, американський нафтовий гігант ExxonMobil припинив спільні проєкти з “Роснефтью” в Арктиці, Західному Сибіру та на шельфі Чорного моря, а у 2022 році списав $2,3 млрд збитків через вихід із проєкту “Сахалін-1”.

Британська BP, яка була одним із найбільших акціонерів “Роснефти”, втратила $25,5 млрд, французька TotalEnergies, що мала частку в “НОВАТЕКу”, — $14,8 млрд, а британсько-нідерландська Shell, яка інвестувала в “Північний потік-2”, “Сахалін-2” і кілька СП із “Газпром нефтью” — $4,2 млрд.

Більшість опитаних FT аналітиків погодилися з Геммом у тому, що американські нафтовидобувні компанії остерігатимуться повертатися до Росії. Пояснюють, що політичні ризики залишаються високими — можливе послаблення санкцій може бути скасоване у разі зміни адміністрації США. Тож компанії не поспішатимуть повертатися на ринок, де правила змінюються миттєво.

Читайте також: Росія сподівається на повернення нафтових компаній США на ринок – NYT

Раніше повідомляли, що західні компанії, які залишили російський ринок після початку повномасштабного вторгнення в Україну, можуть відновити свою діяльність у країні. Серед тих, хто розглядає повернення, аналітики називають такі американські бренди, як PepsiCo, Coca-Cola, Apple, Microsoft, Nike, Ford, а також платіжні системи Visa та MasterCard, каже російський політолог Вадим Сіпров.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.