Спонсор Трампа сумнівається у поверненні американських нафтовиків до Росії після війни

Джерело: Financial Times

Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.

Багато людей втратили там (в Росії – ред.) величезні гроші. Думаю, вони не захочуть повертатися. Час від часу там настає мир, але не дуже часто, — зазначив Гемм.

Гемм також нагадав, що Трамп не скасовував санкції проти Росії в енергетичній сфері.

Вони можуть бути дуже ефективними. Особливо у випадку вторинних санкцій, які поширюються на всіх, хто займається транспортуванням, переробкою або торгівлею, — пояснив він.

Мільярдер подякував долі за те, що не наслідував приклад інших інвесторів і не вкладав кошти в Росію, яка вже десятки років залишається складним місцем для ведення бізнесу.

Санкції Заходу, запроваджені після анексії Криму у 2014 році та повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році, змусили багато компаній залишити російський ринок. Наприклад, американський нафтовий гігант ExxonMobil припинив спільні проєкти з “Роснефтью” в Арктиці, Західному Сибіру та на шельфі Чорного моря, а у 2022 році списав $2,3 млрд збитків через вихід із проєкту “Сахалін-1”.

Британська BP, яка була одним із найбільших акціонерів “Роснефти”, втратила $25,5 млрд, французька TotalEnergies, що мала частку в “НОВАТЕКу”, — $14,8 млрд, а британсько-нідерландська Shell, яка інвестувала в “Північний потік-2”, “Сахалін-2” і кілька СП із “Газпром нефтью” — $4,2 млрд.

Більшість опитаних FT аналітиків погодилися з Геммом у тому, що американські нафтовидобувні компанії остерігатимуться повертатися до Росії. Пояснюють, що політичні ризики залишаються високими — можливе послаблення санкцій може бути скасоване у разі зміни адміністрації США. Тож компанії не поспішатимуть повертатися на ринок, де правила змінюються миттєво.

Читайте також: Росія сподівається на повернення нафтових компаній США на ринок – NYT

Раніше повідомляли, що західні компанії, які залишили російський ринок після початку повномасштабного вторгнення в Україну, можуть відновити свою діяльність у країні. Серед тих, хто розглядає повернення, аналітики називають такі американські бренди, як PepsiCo, Coca-Cola, Apple, Microsoft, Nike, Ford, а також платіжні системи Visa та MasterCard, каже російський політолог Вадим Сіпров.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.