Справа Гринкевичів: суд Києва дав дозвіл на затримання п’ятого підозрюваного
Джерело: Офіс Генерального прокурора
В п’ятницю, 19 січня, Печерський районний суд Києва надав дозвіл на затримання підозрюваного у кримінальному провадженні стосовно постачання неякісного одягу для ЗСУ.
“Згідно з ухвалою суду, органу досудового розслідування надано дозвіл на затримання вказаної особи з метою його приводу для участі у розгляді клопотання про застосування відносно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – йдеться в повідомленні.
Зазначають, що підозрюваний є одним з учасників кримінального провадження щодо постачання неякісного одягу для ЗСУ на суму майже 1 млрд гривень.
В межах цього провадження повідомлено про підозру п’ятьом особам, яким інкримінують створення злочинної організації та участь у ній, а також шахрайство в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 190 КК України).
Інші четверо учасників злочинної організації перебувають під вартою.
Довідка. 29 грудня 2023 року, працівники Держбюро розслідувань затримали львівського забудовника, який пропонував хабар у 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління Бюро за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування. Зокрема мовиться про Ігоря Гринкевича, компанії якого виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд грн.
Під час слідства встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб МОУ. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.
Правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. Щонайменше за 7 договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань.
Окрім того, встановлено, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.
Станом на 17 січня п’яти членам злочинної організації повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації та у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненому в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України).
Членів злочинної організації затримано, на даний час вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
- ДБР оголосило в розшук сина львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича – Романа. Обох підозрюють в оборудках із закупівлями одягу для ЗСУ та завданні збитків державі на майже мільярд гривень, поінформувала радниця Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.
- Світлана Гринкевич – дружина бізнесмена Ігоря Гринкевича, фігуранта корупційного скандалу у Міноборони – написала заяву про звільнення з університету Львівська політехніка. Як повідомили у закладі освіти, Світлана Гринкевич написала заяву про звільнення за власним бажанням.
- Арештовано майно сім’ї та підконтрольних компаній львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, який є фігурантом корупційного скандалу у Міноборони.
Протягом дня, 11 жовтня, армія РФ здійснила 98 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 216 вибухів.
Станом на 22:00 в п’ятницю, 11 жовтня, від початку доби на фронті відбулось 146 бойових зіткнень.
В Києві в п’ятницю ввечері, 11 жовтня, представники ТЦК та поліціянти приїхали до Палацу спорту, де відбувався концерті “Океану Ельзи”.
Військовослужбовцю 56 окремої мотопіхотної бригади, який самовільно залишив частину і повідомив про це в соцмережах, Сергію Гнезділову Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід.
Фундація Олени Зеленської відновила центральний стадіон у Гостомелі, пошкоджений під час російської окупації в 2022 році.