Справа про загибель артилеристів 128-ї бригади розвалилася у суді: не знайшли доказів

Джерело: відповідь Офісу генерального прокурора на запит “Главкома

Після пів року від трагедії у Запорізькій області, коли під час шикування Росія ракетним ударом спричинила смерть 19 військовослужбовців та однієї цивільної особи, розслідуванню так і не вдалося визначити осіб, відповідальних за цей злочин.

Офіс генерального прокурора повідомив “Главкому”, що поки що не повідомлено про підозру жодній особі у справі про загибель військових 128 окремої гірсько-штурмової бригади. Слідство триває за фактами державної зради і недбалого ставлення до військової служби.

Фото: “Главком”

Фото: “Главком”

Протягом розслідування Державне бюро розслідувань вилучило мобільний телефон та два ноутбуки у командира реактивної артилерійської батареї. На них виявлено шпигунське програмне забезпечення, яке могло сприяти витоку інформації про місцезнаходження військових.

Одним із підозрюваних у справі є заступник командира розвідувальної роти, який мав доступ до інформації про нагородження військовослужбовців. Виявлено, що його акаунт в месенджері Signal був скомпрометований, що може свідчити про можливий витік інформації.

Крім того, командир 128 окремої гірсько-штурмової бригади підпадає під адміністративну відповідальність за недоповідання про загибель військових, що є порушенням дисциплінарного статуту Збройних Сил.

Попри відомості зі слідства, як стверджує видання, суд не зміг довести провину підозрюваних: “У підсумку ця справа розвалилася в суді, оскільки прокуратура не зібрала достатньо доказів (не відібрала пояснень у полковника Лисюка (командира бригади, – ред), не вказала свідків)”.

Що відомо про смерть артилеристів 128-ї бригади

3 листопада російська армія завдала ракетного удару по розташуванню військової частини ЗСУ в одному з прифронтових сіл Запорізької області, коли там відбувалося шикування з нагоди Дня артилерії і ракетних військ. Згодом 128 гірсько-штурмова Закарпатська бригада підтвердила загибель 19 військових внаслідок російського ракетного удару 3 листопада. Серед загиблих був Дмитро Мілютіа, член “Європейської Солідарності”.

6 листопада у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський повідомив про відсторонення командира 128 гірсько-штурмової бригади Збройних сил України полковник Дмитра Лисюка на час слідства. За два дні стало відомо, що Міністерство оборони проводить службове розслідування стосовно дій військових посадовців, які організували нагородження.

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.