Справи Майдану: командира львівського «Беркута» судитимуть за вбивства мітингувальників

Джерело: Офіс генпрокурора

Командира львівського “Беркутп” та його підлеглого судитимуть за організацію теракту та вбивства мітингувальників 18 лютого 2014 року.

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно командира батальйону міліції особливого призначення “Беркут” ГУМВС України у Львівській області та помічника начальника штабу цього підрозділу за обставинами організації незаконного перешкоджання акціям протесту 18 лютого 2014 року у центральній частині м. Києва.

Слідством встановлено, що командир львівського “Беркута” за пособництва свого підлеглого – помічника начальника штабу, виконуючи явно злочинний наказ керівництва Міністерства внутрішніх справ України та ГУМВС України в м. Києві, організував вчинення підпорядкованими співробітниками терористичного акту та умисних вбивств мітингувальників.

Для цього експравоохоронець забезпечив – без відповідних підстав і з порушенням норм чинного законодавства – невибіркове застосування підпорядкованими співробітниками МОП “Беркут” спеціальних засобів та вогнепальної зброї, у тому числі спорядженої боєприпасами зі свинцевими кулями та картеччю. Це призвело до вбивства трьох мітингувальників, спричинення тяжких тілесних ушкоджень п’ятьом, середньої тяжкості – 43, легких – 77.

Після цього обвинувачений організував привласнення вогнепальної зброї (10 помпових рушниць Форт-500) для приховування її використання 18 лютого 2014 року підлеглими працівниками спецпідрозділу.

Колишній командир спецпідрозділу працював у правоохоронних органах Росії та, маючи громадянство країни-агресорки, шляхом обману набув громадянства України, якого в результаті був позбавлений.

Обвинуваченим інкриміновано незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій; перевищення влади та службових повноважень; умисне вбивство; завдання умисних тяжких, середньої тяжкості та легких тілесних ушкоджень; вчинення терористичного акту; привласнення вогнепальної зброї (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 365; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 121; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 258; ч.3 ст. 27, ч.2 ст. 262, ч.1 ст. 365 КК України).

Експравоохоронці на підставі рішень суду з 2023 року знаходяться під вартою.

На цей час за ці події до кримінальної відповідальності притягнуто ряд керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вчинення злочинів, у тому числі ексміністра внутрішніх справ України, його заступника, керівництво ГУМВС України в м. Києві, а також виконавців з-поміж співробітників МОП “Беркут”.

За даними синоптиків у п’ятницю, 21 червня, в Україні очікується суха та тепла погода.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.