США додали до підсанкційних ще 105 російських і китайських компаній – за допомогу армії РФ
Джерело: Reuters
У п’ятницю, 23 серпня, Сполучені Штати додали 105 російських і китайських фірм до списку обмежень на торгівлю через їх підтримку російських військових.
Компанії – 63 російські та 42 китайські, а також 18 з інших країн – стали об’єктом посилення обмежень з низки причин: від надсилання електроніки США пов’язаним з військовими РФ сторонами до виробництва тисяч безпілотників Shahed-136 для Росії.
Відтепер американські постачальники, перш ніж відправляти щось компаніям зі списку, повинні мати ліцензію, яку важко отримати.
Багатьом фірмам також присвоїли спеціальне позначення, яке змушуватиме закордонних постачальників отримувати такі самі ліцензії в США перед відправленням цільовим компаніям.
- Китайський виробник мікросхем Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. (AMEC) подав позов проти Пентагону, вимагаючи виключити його з чорного списку, що забороняє вести бізнес з американськими фірмами.
- Країни Великої сімки та Європейський Союз вивчають способи натиснути на банки, які допомагають Росії уникати санкцій.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
У Львові прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 17 грудня повідомив, що нині Варшава готує реалізацію проєкту з оснащення українських бригад.
Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 183 бойових зіткнення.
17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).
Окупанти намагаються вербувати дітей-сиріт з соціально-реабілітаційного центру в Мелітополі до військового училища в Маріуполі, обіцяючи їм “шанс” на краще майбутнє через службу в армії РФ.