США дозволили бригаді «Азов» використовувати американське озброєння – WP

Джерело: The Washington Post

За даними джерел WP, Держдеп США скасував заборону на застосування американського озброєння бійцям бригади НГУ “Азов”.

Ще майже десять років тому Сполучені Штати заборонили бійцям “Азову” застосовувати американську зброю на полі бою, через “неоднозначну репутацію” бригади.

Та зараз колишній добровольчий полк, який увійшов до Нацгвардії України, матиме змогу використовувати американську зброю як і будь-який інший підрозділ.

У виданні зауважили, що зміна політики Білого дому відбувається на тлі літніх бойових дій, коли армія РФ посилила тиск на сході та атакує енергооб’єкти України.

“Після ретельної перевірки українська 12-та бригада спеціального призначення “Азов” пройшла перевірку Ліхі, проведену Державним департаментом США”, — мовиться у заяві.

Так званий “Закон Ліхі” забороняє передавати озброєння США іноземним підрозділам, яких визнано такими, що порушують права людини. Закон названо на честь екссенатор Патріка Ліхі, який і є його автором.

Однак у зараз у Держдепартамент заявили, що не виявили жодних таких порушень з боку “Азову”.

Читайте також: До 10-ї річниці створення бригади НГУ “Азов” Букви публікують інтерв’ю про становлення та розвиток Азовського Руху, записане з навесні 2023 року 

Коли було знято заборону та чи мають вже “азовці” американське озброєння у Держдепі США не повідомляють. В “Азові” та українській владі від коментарів відмовились.

Скасування цієї заборони було пріоритетом для української влади, яка запевняє, що якби заборону зняли на початку повномасштабної війни, то “Азов” мав би змогу ефективніше захищати Маріуполь та “Азовсталь”.

Окрім заборони на використання зброї, “азовці” також не мали змоги проходити навчання, організоване США.

У Росії активно критикують “Азов” посилаючись на “расистські та ультранаціоналістичні” елементи. Відтак зміна позиції США щодо бригади, імовірне, викличе новий шквал гнівних коментарів Кремля.

В Україні “Азов” став синонімом останнього удару країни в обложеному Маріуполі. Зрештою Україна наказала військам, що залишилися на металургійному заводі, здатися російським військам, щоб вижити. Станом на початок травня в полоні залишалося понад 900 осіб.

Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.

У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.