США і Велика Британія перевіряють перекази криптовалют на російську біржу

Джерело: Bloomberg

США і Велика Британія розслідують криптовалютні перекази на російську біржу на суму 20 мільярдів доларів.

За словами журналістів, платежі, що стали предметом перевірки, проходили через московську криптобіржу Garantex з використанням прив’язаної до долара криптовалюти Tether. Перекази було здійснено після того, як щодо Garantex було запроваджено санкції з боку США і Великої Британії за підозрою у сприянні фінансовим злочинам і незаконним операціям у Росії.

Розслідування свідчить, що Заходу, як і раніше, не вдається рішуче перекрити потік грошей у Росію, попри створення режиму санкцій, набагато масштабнішого, ніж багато спостерігачів вважали можливим. Росія змогла уникнути широко передбаченого економічного краху завдяки створенню великої мережі обхідних шляхів, включно з офшорними переказами нафти, обміном технологіями через треті країни і зашифрованими операціями з цифровою валютою.

Адміністрація Байдена намагалася натиснути на криптовалютні біржі на кшталт Garantex з перших днів війни. За словами співрозмовників, транзакції на суму 20 мільярдів доларів є одним із найбільших порушень санкцій, введених проти Росії з моменту їх введення.

Однак розслідування триває і поки що зарано робити висновки, з огляду на складність і непрозорість криптовалютних транзакцій. Як зазначили джерела, жодних припущень про правопорушення з боку Tether Holdings, зареєстрованої на Британських Віргінських островах, яка є територією Великої Британії, не було.

Tether – стейблкоїн, який прагне підтримувати курс долара один до одного, – є найбільш торгованою криптовалютою у світі, в обігу перебувають монети на суму понад 100 мільярдів доларів. У відповідь на запитання про розслідування США і Великої Британії компанія Tether Holdings заявила, що заморозила всі активи організацій з адресами, внесеними до санкційного списку США, йдеться в матеріалі.

Раніше цього місяця компанія Garantex запевнила, що прагне запобігти використанню біржі для незаконної діяльності та активно співпрацювала з європейською та американською владою доти, доки не потрапила під санкції. Компанія заявила, що, як і раніше, співпрацює з іншими міжнародними правоохоронними органами і намагається уникати сприяння злочинній діяльності.

Garantex було засновано 2019 року в Естонії, хоча уряд США заявив, що більша частина її операцій нині базується у вежі “Федерація” в Москві. У лютому 2022 року Естонія позбавила біржу ліцензії на ведення діяльності в балтійській державі внаслідок скоординованих зусиль зі США.

Казначейство США звинуватило Garantex у тому, що вона дозволила своїм системам “зловживати незаконними суб’єктами”, зокрема, ігноруючи свої зобов’язання по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму, і оголосило про введення власних санкцій проти компанії у квітні 2022 року. США пов’язали транзакції Garantex із незаконною діяльністю на суму понад 100 мільйонів доларів, зокрема й за участю російської хакерської групи Conti, що розробляє так звані програми-здирники.

На сайті Garantex зазначено, що компанія дає змогу знімати кошти через картки ПАТ “Сбербанк России”, АТ “Тинькофф Банк” і АТ “Альфа-Банк” – російських банків, які потрапили під санкції США і деяких їхніх союзників. На фотографії, до якої отримали доступ журналісти, видно, як один із керівників Garantex виступає на нещодавньому заході в Росії, де розповідається про те, як використовувати криптовалюти для доступу до доларів США через мережу посередників.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.