США можуть посилити санкції проти європейських банків, котрі продовжують працювати в РФ
Джерело: Reuters
Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.
Ми розглядаємо потенційно більш жорстке посилення наших санкцій проти банків, які ведуть бізнес у Росії, — зазначила Єллен в інтерв’ю Reuters, відмовившись надати деталі.
Глава Мінфіну США відмовилася назвати конкретні банки, зазначивши, що санкції запровадять лише в тому випадку, якщо факт проведення транзакцій доведуть. Вона додала, що робота європейських фінансових організацій у Росії “створює дуже великі ризики”.
На запитання про те, чи чекає Мінфін США на вихід з Росії австрійського Raiffeisen Bank International (RBI) та італійського UniCredit, Єллен відповіла: “Вважаю, що їхні керівники порадили їм бути вкрай обережними в тому, що вони там роблять”.
21 травня Джанет Єллен закликала керівників європейських банків активізувати свої зусилля для виконання кроків щодо припинення ухилення Росії від санкцій.
На початку зустрічі з банкірами Єллен сказала, що вторинні санкції, запроваджені в грудні минулого року, зірвали зусилля Росії з закупівлі товарів, необхідних для їх війни в Україні, проте потрібна додаткова робота. Вона закликала банки переконатися, що їхні філії та дочірні компанії “суворо дотримуються вашої глобальної політики дотримання санкцій”.
8 квітня міністерка фінансів США заявила, після чотирьох днів переговорів з Китаєм, що вона попередила китайські банки та експортерів країни про наслідки допомоги військовому потенціалу Росії.
- Останніми роками Туреччина стала ключовим ігровим полем для експорту російських нафтопродуктів до ЄС, що забезпечує Кремль значними доходами, ухиляючись від санкцій. Лише минулого року такі поставки принесли Росії понад 3 мільярди євро.
- Російська нафта знову продається за ціною, значно вищою аніж 60 доларів за барель – граничну ціну, встановлену країнами G7 у спробі позбавити РФ доходів для подовження повномасштабної війни проти України.
- Американський нафтопереробний завод імпортував 10 000 барелів російської нафти через лазівку для змішування на терміналах зберігання на Багамських островах.
Збитки, завдані довкіллю російськими обстрілами українських військових об’єктів, оцінюються приблизно у 367 млрд грн, що еквівалентно близько 9 млрд дол.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.
Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.
У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік.