США можуть посилити санкції проти європейських банків, котрі продовжують працювати в РФ
Джерело: Reuters
Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.
Ми розглядаємо потенційно більш жорстке посилення наших санкцій проти банків, які ведуть бізнес у Росії, — зазначила Єллен в інтерв’ю Reuters, відмовившись надати деталі.
Глава Мінфіну США відмовилася назвати конкретні банки, зазначивши, що санкції запровадять лише в тому випадку, якщо факт проведення транзакцій доведуть. Вона додала, що робота європейських фінансових організацій у Росії “створює дуже великі ризики”.
На запитання про те, чи чекає Мінфін США на вихід з Росії австрійського Raiffeisen Bank International (RBI) та італійського UniCredit, Єллен відповіла: “Вважаю, що їхні керівники порадили їм бути вкрай обережними в тому, що вони там роблять”.
21 травня Джанет Єллен закликала керівників європейських банків активізувати свої зусилля для виконання кроків щодо припинення ухилення Росії від санкцій.
На початку зустрічі з банкірами Єллен сказала, що вторинні санкції, запроваджені в грудні минулого року, зірвали зусилля Росії з закупівлі товарів, необхідних для їх війни в Україні, проте потрібна додаткова робота. Вона закликала банки переконатися, що їхні філії та дочірні компанії “суворо дотримуються вашої глобальної політики дотримання санкцій”.
8 квітня міністерка фінансів США заявила, після чотирьох днів переговорів з Китаєм, що вона попередила китайські банки та експортерів країни про наслідки допомоги військовому потенціалу Росії.
- Останніми роками Туреччина стала ключовим ігровим полем для експорту російських нафтопродуктів до ЄС, що забезпечує Кремль значними доходами, ухиляючись від санкцій. Лише минулого року такі поставки принесли Росії понад 3 мільярди євро.
- Російська нафта знову продається за ціною, значно вищою аніж 60 доларів за барель – граничну ціну, встановлену країнами G7 у спробі позбавити РФ доходів для подовження повномасштабної війни проти України.
- Американський нафтопереробний завод імпортував 10 000 барелів російської нафти через лазівку для змішування на терміналах зберігання на Багамських островах.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.
Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко погрожує повністю вимкнути інтернет, якщо під час виборів президента розпочнуться протести.