США можуть вжити заходів щодо китайських підприємств та банків через підтримку РФ

Джерело: Reuters

Сполучені Штати та інші країни можуть вжити заходів проти китайських фірм і фінансових установ через підтримку КНР російської війни проти України.

Адміністрація Байдена посилила попередження про підтримку РФ Китаєм і в грудні видала виконавчий указ, який погрожував вжити покарання проти фінансових установ, які допомагають Росії обходити санкції Заходу.

“Я думаю, що ми найперше зосереджені на китайських компаніях, які систематично брали участь у підтримці Росії. Ми також уважно подивилися на фінансові установи”, — сказав заступник держсекретаря США Курт Кемпбелл журналістам напередодні.

Другий за рангом чиновник Держдепартаменту виступив на початку зустрічі із віцеміністрами закордонних справ Японії Масатакою Окано та Південної Кореї Кім Хьонг Кюном.

Раніше цього тижня Кемпбелл заявив, що європейським країнам і країнам НАТО необхідно надіслати колективне повідомлення про занепокоєння Китаю.

“Будуть зроблені кроки не лише Сполученими Штатами, але й іншими країнами, що свідчить про наше глибоке невдоволення тим, що Китай прагне зробити у своїх відносинах з Росією на полі бою в Україні”, — сказав він 31 травня.

Кемпбелл зустрівся з віцеміністром закордонних справ Китаю Ма Чжаосюй 30 травня і висловив занепокоєння США щодо підтримки Пекіном оборонно-промислової бази Росії, яка підриває європейську безпеку, повідомили в Держдепартаменті.

Кемпбелл сказав, що його переговори з південнокорейськими та японськими колегами підготують шлях до тристороннього саміту лідерів пізніше цього року. За його словами, дата ще не призначена, але зустріч має “найвищий пріоритет”.

У спільній заяві за підсумками п’ятничної зустрічі союзники підтвердили своє зобов’язання використовувати свій “колективний потенціал для зміцнення безпеки та підтримки миру та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні”.

Союзники також зобов’язалися “ще тісніше працювати над підтримкою енергетичної інфраструктури України, її відновлення та зусиль, щоб притягнути Росію до відповідальності за її дії”, мовиться у заяві.

Місцеві ЗМІ повідомляють, що практично на всій території Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Хорватії зникло електропостачання. Чому стались відключення – поки невідомо.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Жінка, якій пощастило пережити Голокост, потрапила на обкладинку липнево-серпневого випуску Vogue Німеччина.

В Британії жінка, яка стверджувала, що її зґвалтував терапевт, отримала понад 200 000 фунтів стерлінгів відшкодування.

71-річна жителька Коломийщини перерахувала понад мільйон гривень “лікарю з Англії”, який вдавав, що закохався у неї.