Росія скаржиться на «неприйнятні» дії США проти російсько-китайської торгівлі

Джерело: Reuters

30 травня прессекретарка російського МЗС Марія Захарова назвала “неприйнятними” плани США щодо подальшого стримування операцій тіньового флоту нафтових танкерів Росії. Вона поскаржилася, що перешкоджання російсько-китайській торгівлі є частиною “незаконної торговельної війни”.

Заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх заявив 28 травня, що Сполучені Штати та партнери готові застосувати санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, яка загрожує їхній безпеці на тлі триваючої повномасштабної війни РФ проти України.

Він додав, що країни також можуть збільшити витрати Росії на використання “тіньового флоту”.

Відповідаючи на заяву Сінгха, Захарова заявила, що зусилля США щодо порушення торгівлі між Росією та Китаєм “підривають” світову фінансову систему.

Ми розцінюємо це як втручання в торгово-економічні відносини між іншими країнами. Ми можемо кваліфікувати це як торгову війну проти нашої країни, — сказала Захарова.

Також за її словами, спроби Заходу ускладнити для Росії експорт нафти морським транспортом “підривають глобальну енергетичну безпеку, прискорюють фрагментацію ринку та посилюють інфляційний тиск”.

Ми категорично відкидаємо спроби втручання у функціонування світових енергетичних ринків, – заявила вона.

Флот застарілих танкерів допоміг Москві транспортувати російські вантажі, а також нафту з Ірану та Венесуели, країн, які також перебувають під санкціями Заходу.

Група промислово розвинутих країн G7 схвалила граничну ціну на російську нафту у 60 доларів за барель після того, як Вашингтон лобіював обмеження надходжень з РФ на тлі війни з Україною, одночасно зберігаючи потік російської нафти, щоб уникнути стрибка цін на енергоносії.

Зауважимо, 15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Дмитром Кулебою заявив, що Сполучені Штати продовжать запроваджувати санкції проти китайських компаній за підтримку російського ОПК.

1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай. Пакет санкцій спрямували на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.