США готові посилити санкції проти Росії

Джерело: Reuters

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника Білого дому з питань національної безпеки з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Сінгх застеріг, що використання тіньового флоту для обходу граничних цін на нафту може бути дорожчим для уряду в Москві.

За його словами, США разом з союзниками також можуть розширити формулювання чинних санкцій щодо фінансового сприяння, враховуючи кроки Москви, спрямовані на переведення своєї економіки на воєнний стан.

Він зазначив, що Росія повністю залежна від Китаю, що дає Пекіну “величезний вплив” на здатність Москви демонструвати свою владу. Нині Китай також постав перед ризиками та витратами, враховуючи, що його торгівля з Європейським Союзом і США у сім разів перевищує торгівлю з Росією.

Щоб було зрозуміло, ми не маємо бажання порушувати всю торгівлю між Росією та Китаєм, але ми та наші партнери готові використовувати наші санкції та наш експортний контроль, щоб запобігти торгівлі товарами та технологіями, які загрожують нашій колективній безпеці, — пояснив він.

Сінгх додав, що західним країнам необхідно активізувати зусилля, щоб запобігти обходу Москвою санкцій, і закликав американські компанії переконатися, що їхня продукція не допомагає Росії у військових зусиллях.

Також він висловив переконання, що саміт лідерів G7 наступного місяця був би найкращим шансом заповнити дефіцит фінансування України, узгодивши використання близько 300 мільярдів доларів заморожених російських активів. Цей крок він назвав ризикованим, проте, необхідним.

Звичайно, є ризики, пов’язані з мобілізацією цих активів, політика полягає в компромісах, — заявив Сінгх. — Я думаю, що санкції виконують свою роботу відносно тих цілей, які ми ставимо.

Наразі серед країн G7 ще не досягнуто консенсусу щодо використання заморожених російських активів. Це могло б забезпечити Київ принаймні 50 мільярдами доларів додаткового фінансування. Вашингтон наполягає на досягненні згоди, враховуючи ситуацію, з якою зіштовхнулася Україна на полі бою, пояснив Сінгх.

Зауважимо, 15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Дмитром Кулебою заявив, що Сполучені Штати продовжать запроваджувати санкції проти китайських компаній за підтримку російського ОПК.

1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай. Пакет санкцій спрямували на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.