США наказують прискорити розгортання ударної групи на Близькому Сході через побоювання нападу Ірану на Ізраїль

Джерело: Guardian.

США наказали прискорити розгортання ударної групи винищувачів і військових кораблів на Близькому Сході, оскільки регіон готується до можливих атак з боку Ірану та його союзників після вбивства високопоставлених членів ХАМАС і Хезболла.

Після розмови зі своїм ізраїльським колегою Йоавом Галлантом міністр оборони США Ллойд Остін наказав ударній групі “Авраам Лінкольн” прискорити її розгортання в регіоні, водночас оголосивши про розгортання підводного човна з керованими ракетами.

Аналітики відзначають, що Пентагон рідко публічно оголошував про розміщення підводного човна.

Збройні сили США вже заявили, що розгорнуть додаткові винищувачі та військові кораблі на Близькому Сході, аби зміцнити оборону Ізраїлю.

У Білому домі вважають, що невдовзі Іран атакуватиме Ізраїль через вбивство лідера ХАМАС Ісмаїла Ханіє. Натякає на це і Верховний лідер Ірану Алі Хамейні, який написав у своїх соцмережах: “Після цієї гіркої, трагічної події, яка відбулася в межах Ісламської Республіки, наш обов’язок – помститися”. Алі Хаменеї видав наказ завдати прямого удару по Ізраїлю у відповідь на вбивство в Тегерані лідера ХАМАС Ісмаїла Ханіє. Про це повідомили троє іранських посадовців, ознайомлених з наказом.

Іран опублікував список потенційних цілей в Ізраїлі, які можуть бути атаковані під час неминучого удару у відповідь.

Нині ЗМІ повідомляють про 22 цілі, про які Іран оголосив через портал новин своїх збройних сил Defapress. Серед них – нафтові та газові родовища у Середземномор’ї, електростанції на півночі Ізраїлю, військові бази та урядові будівлі в Єрусалимі та Тель-Авіві (зокрема будівля Кнесета, офіс прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху та міністерство оборони). Крім того, у приціл Ірану потрапили три аеропорти та дві гавані.

Екскомандувач армією США в Європі Бен Годжес висловився стосовно нової хвилі мобілізації в Росії. Генерал припустив, що російській владі доведеться залучати до армії молодь з великих міст, що, своєю чергою, створюватиме проблеми для путінського режиму.

Туреччина запровадила антидемпінгові мита на деякі види сталі, імпортовані з Китаю, Росії, Індії та Японії. За словами генерального секретаря Турецької асоціації виробників сталі (TCUD) Вейсела Яяна, мита стосуються близько 4 мільйонів тонн імпортованої продукції.

У Дніпропетровському обласному ТЦК та СП прокоментували конфлікт з генеральним директором компанії з виробництва металопластикових вікон Steko Сергієм Положаєм, назвавши його поведінку “ганебною і протиправною”.

Міністерство оборони Норвегії створило посаду в офісі аташе з питань оборони в Києві, котра буде сполучною ланкою та сприятиме співпраці між норвезькими та українськими професійними спільнотами й промисловістю в галузі оборонних інновацій та промислового розвитку, повідомив міністр оборони країни Бйорн Арільд Грам.

Російський військкор заявив, що 12 жовтня український F-16 збив російський винищувач Су-34 у невизначеному районі.