США направлять до Пекіна делегацію для обговорення дешевого китайського експорту – WSJ

Джерело: South China Morning Post з посиланням на Wall Street Journal

Сполучені Штати цього тижня направлять до Пекіна урядову делегацію для обговорення з китайською стороною потоку дешевих китайських товарів, що заполонили світові ринки й загрожують існуванню цілих секторів промисловості інших країн.

За даними газети, переговори американських фахівців на чолі з заступником міністра фінансів Джеєм Шамбо з китайськими представниками заплановані на четвер і п’ятницю в межах п’ятої зустрічі економічної робочої групи, сформованої обома урядами минулого року для покращення комунікації та запобігання непорозумінням.

Під час цього раунду, зокрема, будуть обговорюватися макроекономічні дисбаланси та промислова політика Китаю, які ризикують завдати значної шкоди працівникам і компаніям у США та в усьому світі.

Попри період слабкого попиту вдома Китай розширює свої виробничі потужності та відправляє велику кількість дешевої надлишкової продукції за кордон.

Це вже, як зазначається, призвело до стиснення промисловості в усьому світі, через що багато торговельних партнерів Китаю, від США, Європи та навіть деяких країн Азії, які вважаються дружніми до Пекіна, підвищують тарифи і встановлюють інші торговельні бар’єри, щоб захистись від потоку дешевих китайських товарів.

Вашингтон, Брюссель та інші столиці занепокоєні, що хвиля дешевого китайського експорту може переповнити їх ринки і призведе до закриття власних промислових підприємств, звільнень працівників і загострення соціально-економічних проблем.

Пекін, своєю чергою, відкидає занепокоєння інших країн перевиробництвом у КНР, називаючи це приводом очолюваного США Заходу для придушення зростання Китаю.

Американська делегація також планує обговорити з китайською стороною боргові та фінансові проблеми, з якими мають справи багато країн, що розвиваються.

Як розповіли у виданні, Китай витратив сотні мільярдів доларів на розширення свого впливу в Азії, Африці та Латинській Америці за допомогою інфраструктурної ініціативи “Один пояс, один шлях”, а зараз багато країн із цих регіонів постали перед труднощами сплати свого боргу Китаю, тоді як Пекін став центральним у багатосторонніх переговорах, спрямованих на полегшення боргового тиску на такі країни.

18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.

Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень.

18 листопада терористичне угруповання Хезболла здійснила масований обстріл території Ізраїлю. Постраждали Тель-Авів, Хайфа та багато інших міст.

Стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress провели навчання на полігоні Cudgel, котрий розташований поблизу Калінінградської області РФ.