США передали Естонії близько $500 тис. конфіскованих активів РФ для допомоги Україні

Джерело: пресслужба Міністерства юстиції США

Заступниця генерального прокурора США Ліза Монако та генеральний секретар Естонії Тиніс Саар сьогодні, 17 лютого, на Мюнхенській конференції з безпеки оголосили про передачу майже 500 тисяч доларів конфіскованих російських коштів для надання допомоги Україні. 

Кошти були конфісковані у справі про мережу незаконних закупівель високоточних верстатів для військової промисловості РФ.

Це вперше в історії США передали Естонії конфісковані російські активи, які будуть спрямовані на підтримку України.  

“Сьогоднішня заява демонструє непохитну рішучість Сполучених Штатів і наших естонських партнерів припинити доступ президента Путіна до західних технологій, на які він покладається, щоб вести незаконну війну проти України”, — сказала Ліза Монако, яка підписала угоду про передачу активів від імені США.

Окрім конфіскації, влада США за активної підтримки Генеральної прокуратури Естонії та Податкової та митної служби Естонії висунули звинувачення особам і компаніям, які причетні до незаконних закупівель. Також у середу, 14 лютого, громадянин Латвії, звинувачений у причетності до схеми закупівель, визнав себе винним у порушенні експортних законів і правил США.

“Запобігання транскордонній злочинності було і буде ще більшим пріоритетом у майбутньому. На мою думку, ця угода дає додаткову мотивацію ще більше боротися з порушеннями санкцій. Причина дуже проста, тут мета не лише виявити, притягнути до відповідальності та забезпечити справедливість, а спрямувати незаконні доходи жертві, тобто Україні”, — сказав Тиніс Саар.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.