США передали Польщі партію танків Аbrams у найновішій версії

Джерело: Владислав Косяняк-Камиш/X

США спорядили Польщі перші 28 танків Аbrams у версії M1A2SEPv3, повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр національної оборони Польщі Владислав Косяняк-Камиш.

Перші танки у версії M1A2SEPv3 Abrams вже в Польщі. 28 танків Abrams після транспортування морем пройдуть огляд, а потім вони потраплять до польської армії. Загалом ми матимемо 250 таких танків Abrams, – поінформував Косіняк-Камиш.

Міноборони Польщі закупило 250 танків Abrams у новій версії на близько 4,75 млрд дол. Польська армія вже має 116 танків Abrams старіших моделей.

Нещодавно Сполучені Штати Америки та Польща уклали угоду на близько 850 млн доларів стосовно закупівлі ракет класу “повітря-повітря” AIM-120C AMRAAM.

Також Польща підписала угоду із США на закупівлю 96 ударних вертольотів AH-64E Apache для посилення своїх Збройних сил на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що у 2025 році Польща планує збільшити витрати на оборону до 5% ВВП, оскільки країна переозброюється на тлі війни Росії в Україні.

Виступаючи в інтерв’ю Bloomberg TV, Сікорський сказав, що колишній президент США Дональд Трамп “мав рацію, наполягаючи на тому, щоб союзники витрачали більше” на оборону.

За його словами, наразі 23 із 32 членів НАТО витрачають на оборону щонайменше 2% свого ВВП.

Польща планує витратити близько 4% цього року перед подальшим збільшенням у 2025 році.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.