Велика Британія вважає, що держави НАТО мають витрачати на оборону більше, ніж 2% ВВП

Джерело: Reuters

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі закликав членів НАТО перевищити цільовий показник Альянсу щодо виділення 2% ВВП на військові витрати.

У 2014 році країни НАТО погодилися на цільовий показник оборонних витрат у 2% від ВВП, і цього року 23 із 32 країн Альянсу щойно досягнуть цього рівня.

“Будь-яка оцінка зростання загроз, з якими ми маємо справу, і глобальної нестабільності свідчить про те, що усім країнам НАТО потрібно буде зробити більше, ніж просто досягти 2%”, – зазначив Гілі.

Його заява пролунала на тлі занепокоєння щодо слів Дональда Трампа, майбутнього кандидата від республіканців на виборах президента США, який припустив, що у разі перемоги він не буде захищати членів НАТО, якщо вони не досягнуть цільового показника у 2% від ВВП.

“США повинні справедливо розраховувати на те, що європейські країни візьмуть на себе частину фінансового тягаря, але також і відповідальність за лідерство”, – зауважив Гілі.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.