Велика Британія вважає, що держави НАТО мають витрачати на оборону більше, ніж 2% ВВП

Джерело: Reuters

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі закликав членів НАТО перевищити цільовий показник Альянсу щодо виділення 2% ВВП на військові витрати.

У 2014 році країни НАТО погодилися на цільовий показник оборонних витрат у 2% від ВВП, і цього року 23 із 32 країн Альянсу щойно досягнуть цього рівня.

“Будь-яка оцінка зростання загроз, з якими ми маємо справу, і глобальної нестабільності свідчить про те, що усім країнам НАТО потрібно буде зробити більше, ніж просто досягти 2%”, – зазначив Гілі.

Його заява пролунала на тлі занепокоєння щодо слів Дональда Трампа, майбутнього кандидата від республіканців на виборах президента США, який припустив, що у разі перемоги він не буде захищати членів НАТО, якщо вони не досягнуть цільового показника у 2% від ВВП.

“США повинні справедливо розраховувати на те, що європейські країни візьмуть на себе частину фінансового тягаря, але також і відповідальність за лідерство”, – зауважив Гілі.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

Двоє людей у ​​різний час за останні вісім місяців намагалися вбити засновника технологічних компаній SpaceX та Tesla Ілона Маска.

В Україні 15 липня температура повітря місцями досягатиме +43 градуси. Завтра очікується, що в західних областях України можливі дощі та грози, в той час, як решта країни залишатиметься сухою.

Речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова відреагувала на замах на експрезидента США Дональда Трампа, заявивши, що США буцімто розпалюють ненависть до політичних опонентів.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.