Україна може залишилися не до кінця задоволеною підсумками саміту НАТО — МЗС Польщі

Джерело: RMF FM

Україна може залишитися не до кінця задоволена результатами саміту НАТО, який проходить у Вашингтоні, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

На брифінгу для польської преси Сікорський зазначив, що питання перспективи вступу України до НАТО є складним, оскільки “немає нічого небезпечнішого, ніж ненадійні гарантії безпеки”.

За словами Сікорського, у НАТО вважають, що Україна зможе приєднатися до Альянсу лише після закінчення війни. Тому Київ, ймовірно, не буде задоволений результатами саміту, оскільки його основною метою є перемога у війні.

Проте Сікорський підкреслив, що союзники пообіцяють Україні значну матеріальну допомогу в розмірі 40 мільярдів доларів на рік. Вони сформують групу країн, включаючи Польщу, для підписання угоди про співпрацю з Україною з питань безпеки.

“Перш за все, ми покажемо, що ми єдині. НАТО створили для стримування агресивної Росії. Росія знову агресивна. НАТО переміг першого разу, переможе і вдруге “, – підсумував він.

Нагадаємо, на вашингтонському саміті НАТО не очікується запрошення Україні приєднатися до Альянсу.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.