США передали техніку для відновлення прифронтових територій України – фоторепортаж

Джерело: Букви

Сьогодні, 14 листопада, амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк передала важку техніку, зокрема екскаватори-навантажувачі та гусеничні екскаватори, для відновлення прифронтових областей.

Зокрема, Бріджит Брінк передала техніку представникам Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької обласних військових адміністрацій. А також представникам Херсонської й Запорізької міськрад та військових адміністрацій у Кремінній, Рубіжному й Ізюмі.

 

Надану техніку буде задіяно для ліквідації наслідків повітряних та артилерійських обстрілів шляхом розчищення завалів та допомоги прифронтовим селам і містам розпочати процеси відновлення. Вона також підтримуватиме ремонт і технічне обслуговування об’єктів інфраструктури та відновлення зруйнованих будівель.

Ця підтримка є частиною значної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) зусиллям з відновлення та реконструкції України. Уряд Сполучених Штатів налаштований на підтримку прифронтових громад України у відновленні, протистоянні російській агресії та сприянні економічному відновленню України.

Зокрема, ця підтримка надається через програму USAID Democratic Governance East Activity (DG East), спрямовану на зміцнення зв’язків і довіри між громадянами та їхнім урядом у східній і південній Україні шляхом покращення надання послуг, більш чуйного управління та збільшення участі громадян.

Своєю чергою, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук подякувала Бріджит Брінк за надану допомогу:

“Наші американські партнери передали важку будівельну техніку для прифронтових областей. Зокрема, це дуже важливо для відновлення звільнених територій. Дякую уряду США та USAID. Особлива подяка пані послу США в Україні Бріджит Брінк”.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.