США перекинули ядерні бомбардувальники до Європи

Джерело: UK Aviation News

Два стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress, здатні нести ядерну зброю, прибули на авіабазу Ферфорд у Великій Британії. Вони належать до 69-ї бомбардувальної ескадрильї, що базується на авіабазі Майнот у Північній Дакоті. Найближчими днями очікується прибуття ще двох таких літаків.

Деталі розгортання поки що не розголошуються.

Раніше B-52, дислоковані у Ферфорді, брали участь у навчаннях НАТО в Балтійському регіоні, демонструючи готовність до стримування можливої російської агресії. З листопада до середини грудня минулого року вони здійснили дев’ять навчальних вильотів із відпрацюванням бомбометання над територією Фінляндії, Швеції та Литви. Під час цих місій бомбардувальники супроводжували винищувачі країн-членів НАТО.

Boeing B-52H Stratofortress – важкий стратегічний бомбардувальник великої дальності, що перебуває на озброєнні ВПС США з 1955 року і постійно модернізується. Він здатний нести до 31,5 тонни бойового навантаження. Окрім американських бомбардувальників, на авіабазі Ферфорд також дислокується розвідувальний літак U-2, регулярно виконуючи місії.

США посилили присутність своїх стратегічних сил у Європі після російського вторгнення в Україну. Це, зокрема, стало відповіддю на ядерний шантаж президента РФ Володимира Путіна, який погрожував як Україні, так і Заходу. Лише у 2024 році американські бомбардувальники здійснили розгортання у Великій Британії, Швеції, Іспанії та Румунії, що офіційно пояснювалося необхідністю “зміцнення відносин із союзниками та партнерами по НАТО”.

У січні США оголосили про завершення розгортання в Європі модернізованих ядерних авіабомб B61-12.

Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають

Зауважимо, через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

  • Цей крок став частиною стратегії зміцнення оборони на тлі зростання напруженості з Росією, зокрема у арктичному регіоні. Центр розташований поблизу фіорду Рейса у місті з населенням близько 3,500 осіб.
  • У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.
  • Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ.
  • На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.

Десятки американських школярів пропустили уроки в межах протесту проти офіційного візиту міністра оборони Сполучених Штатів Америки Піта Гегсета на військові базу США в Німеччині.

12 лютого президент Дональд Трамп розповів подробиці своєї розмови з главою Української держави Володимиром Зеленським.

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що угода між Києвом і Вашингтоном щодо видобутку корисних копалин стане для України “щитом безпеки” після завершення війни. Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що угоду вдасться підписати вже найближчими днями.

Глава Департаменту ефективності державного управління США Ілон Маск спростував заяву адміністрації Трампа про те, що попередня адміністрація виділила $50 млн на презервативи для Гази.

Студія Warner Bros. Pictures Animation зніме повнометражний фільм за мультсеріалом “Том і Джеррі”, який розповідає про пригоди кота та мишеняти.