США перекинули ядерні бомбардувальники до Європи
Джерело: UK Aviation News
Два стратегічні бомбардувальники B-52H Stratofortress, здатні нести ядерну зброю, прибули на авіабазу Ферфорд у Великій Британії. Вони належать до 69-ї бомбардувальної ескадрильї, що базується на авіабазі Майнот у Північній Дакоті. Найближчими днями очікується прибуття ще двох таких літаків.
Деталі розгортання поки що не розголошуються.
Раніше B-52, дислоковані у Ферфорді, брали участь у навчаннях НАТО в Балтійському регіоні, демонструючи готовність до стримування можливої російської агресії. З листопада до середини грудня минулого року вони здійснили дев’ять навчальних вильотів із відпрацюванням бомбометання над територією Фінляндії, Швеції та Литви. Під час цих місій бомбардувальники супроводжували винищувачі країн-членів НАТО.
Boeing B-52H Stratofortress – важкий стратегічний бомбардувальник великої дальності, що перебуває на озброєнні ВПС США з 1955 року і постійно модернізується. Він здатний нести до 31,5 тонни бойового навантаження. Окрім американських бомбардувальників, на авіабазі Ферфорд також дислокується розвідувальний літак U-2, регулярно виконуючи місії.
США посилили присутність своїх стратегічних сил у Європі після російського вторгнення в Україну. Це, зокрема, стало відповіддю на ядерний шантаж президента РФ Володимира Путіна, який погрожував як Україні, так і Заходу. Лише у 2024 році американські бомбардувальники здійснили розгортання у Великій Британії, Швеції, Іспанії та Румунії, що офіційно пояснювалося необхідністю “зміцнення відносин із союзниками та партнерами по НАТО”.
У січні США оголосили про завершення розгортання в Європі модернізованих ядерних авіабомб B61-12.
Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають
Зауважимо, через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- Цей крок став частиною стратегії зміцнення оборони на тлі зростання напруженості з Росією, зокрема у арктичному регіоні. Центр розташований поблизу фіорду Рейса у місті з населенням близько 3,500 осіб.
- У НАТО обговорюють можливість завдання превентивних ударів по Росії, у разі збройного конфлікту з Альянсом, повідомив глава військового комітету НАТО Роб Бауер.
- Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ.
- На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.
Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.