США перестали боятися ядерних погроз Путіна – The Hill

Джерело: The Hill

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.

Глава РФ Володимир Путін вкотре змінив ядерну доктрину, посилюючи риторику щодо можливого застосування зброї масового ураження, однак, здається, більше бряцання зброєю не діє на західних партнерів України.

17 листопада, після майже двох місяців вагань і внутрішніх обговорень, президент США Джо Байден нарешті дозволив Україні використовувати далекобійні ракетні системи ATACMS проти російських цілей, зокрема у Курській області, частину якої Україна взяла під контроль.

Це рішення було зумовлене концентрацією ворогом близько 50 тисяч військових на Курщині, зокрема 10 тисяч північнокорейських солдатів. Очікується, що це лише перша хвиля, адже до Росії може приєднатися до 100 тисяч північнокорейців.

Окрім ATACMS, Україна отримала дозвіл на використання британських ракет Storm Shadow та французьких Scalp, котрі містять американські компоненти. Ракети ATACMS мають дальність від 300 до 600 км, а європейські аналоги — близько 500 км, що дозволяє вражати цілі глибоко на території Росії.

Через два дні після схвалення Україна завдала ударів ракетами ATACMS по складу боєприпасів у Брянській області. Наступного дня українські літаки Су-24 запустили десять ракет Storm Shadow по командному пункту в Курську, де могли перебувати російські та північнокорейські командири.

У день перших ударів ATACMS Путін підписав зміни до російської ядерної доктрини, які передбачають використання ядерної зброї у відповідь на агресію проти Росії чи Білорусі навіть за умови застосування лише звичайної зброї.

Попри погрози, Москва досі утримується від застосування ядерної зброї, навіть після атак на Крим та удосконалення озброєння, яке Україна отримувала від США з 2022 року.

Байден, схоже, перестав боятися “пустих” ядерних погроз Кремля, дозволивши передачу ATACMS.

Якби ця рішучість проявилася раніше, війна могла б завершитися значно швидше, а Україна уникнула б багатьох жертв та руйнувань, – мовиться у матеріалі.

Додамо, президент РФ Володимир Путін неодноразово погрожував Заходу з початку повномасштабного вторгнення “не намагатися перешкодити Росії”, яка має найбільший у світі арсенал ядерної зброї.

Але Вашингтон і його союзники збільшили військову допомогу Україні, зокрема, надавши танки, сучасні ракети та винищувачі F-16.

Зрештою, регулярні погрози спонукали деяких західних політиків припустити, що ядерна риторика Путіна є блефом і що США та НАТО повинні зробити все, щоб допомогти Україні виграти війну. Зеленський заявив, що вторгнення України в Росію, розпочате 6 серпня, висміює червоні лінії Путіна.

Нещодавно Кремль заявив, що Росія вносить зміни у свою ядерну доктрину. Ворог планує оновити програмний документ, що визначає обставини, за яких РФ може застосувати ядерну зброю.

Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають

  • Президент Естонії Алар Каріс заявив, що союзники по НАТО повинні зробити більше, щоб допомогти захистити Україну, перетнувши всі так звані “червоні лінії”.
  • Британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ.
  • На думку американського військового кореспондента Девіда Акса, російські ядерні погрози можна сприймати як “порожній блеф”, оскільки якщо це не так, тоді ядерний удар був неминучим з 1999 року.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.