США продадуть Україні обладнання на $138 млн для модернізації ППО Hawk

Джерело: Reuters

Офіційний представник Державного департаменту США повідомив, що Сполучені Штати продадуть Україні обладнання на суму до 138 мільйонів доларів для обслуговування та модернізації систем протиповітряної оборони Hawk.

США почали поставляти в Україну ракети Hawk у 2022 році як модернізацію зенітно-ракетних комплексів Stinger. Відтоді Україна отримала кілька систем протиповітряної оборони, включно з американською системою Patriot.

Раніше Україні надали грант в розмірі 300 мільйонів доларів іноземного військового фінансування в рамках нещодавно підписаного закону про щорічні витрати на оборону. Гроші гранту будуть використані для оплати обладнання, яке включає інженерні роботи та інтеграцію для зв’язку та реконструкцію пожежних підрозділів Hawk.

Крім того, до продажу входять компоненти для повторної сертифікації ракет для старих блоків, інструменти, тестове та допоміжне обладнання, запасні частини тощо.

Продаж вимагатиме тимчасової поїздки до Європи приблизно п’яти урядовців США та 15 представників підрядників для навчання та підтримки, повідомив американський посадовець на умовах анонімності.

Довідково: Hawk (MIM-23 Hawk, Homing All the Way Killer) – це американський мобільний зенітно-ракетний комплекс середньої дальності. Прийнятий на озброєння армії США у 1959 році та розроблений компанією Raytheon. Його дальність дії – 50 км, а висота ураження – 20 км.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.