США: Росія посилила військову активність навколо ключових підводних кабелів
Джерело: CNN
США помітили посилення російської військової активності навколо ключових підводних кабелів і вважають, що Росія тепер може з більшою ймовірністю здійснювати потенційні диверсійні операції, спрямовані на виведення з ладу критичної частини світової комунікаційної інфраструктури.
Про це CNN повідомили двоє американських посадовців.
За словами одного з них, Росія приділяє все більше уваги створенню спеціального військового підрозділу, який розгортає величезний флот надводних кораблів, підводних човнів і морських безпілотників. Підрозділ “Головне управління глибоководних досліджень Генерального штабу” відомий під російською абревіатурою ГУГД.
“Ми стурбовані посиленням російської військово-морської активності в усьому світі та тим, що підрахунок Росії щодо завдання шкоди критичній підводній інфраструктурі США та союзників може змінитися”, — сказав американський посадовець CNN.
За його словами, Росія продовжує розвивати військово-морський потенціал для проведення “підводних диверсій в основному через GUGI, підрозділ, який керує надводними кораблями, підводними човнами та військово-морськими безпілотниками”.
Американський посадовець сказав CNN, що США розглядатимуть будь-який такий саботаж підводної інфраструктури як значну ескалацію російської агресії за межами України.
“Будь-яка діяльність, яка пошкодила інфраструктуру морського дна, включаючи підводні кабелі, особливо в періоди підвищеної напруженості, створює ризик непорозумінь і помилкових уявлень, які можуть призвести до ненавмисної ескалації”, — сказав він.
США регулярно відстежують російські кораблі, які патрулюють поблизу критичної морської інфраструктури та підводних кабелів, часто далеко від російських берегів, додав посадовець.
Підводні кабелі утворюють важливу основу інтернет- і телекомунікаційного трафіку в усьому світі. Більшість засобів зв’язку та інтернет-трафіку проходить через величезну мережу високошвидкісних оптоволоконних кабелів, прокладених уздовж дна океану.
Скоординована атака може суттєво порушити приватні, державні та військові комунікації вздовж таких кабелів, а також галузі, які залежать від таких комунікацій, зокрема фінансові ринки та постачальників енергії.
- Депутати Бундестагу Маркус Фабер і Костянтин фон Ноц підозрюють, що інциденти на двох військових базах у Німеччині можуть бути пов’язані з російською диверсійною діяльністю.
- У Польщі арештували дев’ятьох осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
- Німецька прокуратура 18 квітня повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак, спрямованих на підрив військової підтримки України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.