США схвалили продаж Туреччині винищувачів F-16 на $23 млрд
Джерело: BBC News
Уряд США схвалив продаж Туреччині 40 нових винищувачів F-16 на суму 23 мільярди доларів.
Угода включає комплекти модернізації для 79 наявних турецьких F-16.
Державний департамент США повідомив Конгресу, що також схвалив продаж Греції 40 винищувачів F-35 вартістю 8,6 мільярда доларів.
Туреччина вперше подала запит на літаки у 2021 році, але затримка з ратифікацією заявки Швеції на вступ до НАТО виявилася головною причиною затримки.
Але 23 січня парламент Туреччини схвалив вступ Швеції до НАТО, а 25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.
Тоді президент США Джо Байден закликав схвалити продаж F-16 Туреччині.
“Моє схвалення запиту Туреччини на закупівлю літаків F-16 залежало від схвалення Туреччиною членства Швеції в НАТО”, — сказав сенатор-демократ Бенджамін Кардін.
Він сказав, що в Туреччині необхідно покращити ситуацію з дотриманням прав людини, а також зробити більше, щоб притягнути Росію до відповідальності за її повномасштабне вторгнення в Україну.
- 9 липня 2023 року Таїп Ердоган та глава США Джо Байден обговорили заявку Швеції на членство в НАТО.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- У Міністерстві оборони Данії повідомили, що передача Україні 19 винищувачів F-16 американського виробництва відбудеться у другому кварталі 2024 року, після завершення навчання українських пілотів.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.