США стали найбільшим іноземним платником податків у РФ, попри санкції – Newsweek
Джерело: Newsweek
У 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.
У 2023 році загальна сума податку на прибуток, сплаченого американськими компаніями, склала 1,2 мільярда доларів.
У 2021 році, до початку повномасштабної війни проти України, обсяг сплачених податків американським бізнесом у Росії становив 915,7 мільйона доларів. За підсумками 2023 року США стали найбільшим іноземним платником податків до російського бюджету.
До десятки найбільших американських компаній, котрі сплачують податки в Росії, увійшли:
- Philip Morris — $220 млн;
- PepsiCo — $135 млн;
- Mars — $99 млн;
- Procter & Gamble — $67 млн;
- Mondelez — $62 млн;
- Citigroup — $53 млн;
- Cargill — $50 млн;
- Johnson & Johnson — $42 млн;
- Coca-Cola Hellenic — $34 млн;
- Weatherford — $32 млн.
Колишній посол США в Росії та професор Стенфордського університету Майкл Макфол у коментарі назвав дії компаній, які продовжують працювати в Росії, аморальними.
Це абсолютно ганебно, що американські компанії вирішили залишитися в Росії та субсидувати варварську війну Путіна проти України. Сподіваюся, акціонери цих компаній задумаються над доцільністю та моральним аспектом фінансування вбивства мирних жителів. Ще не пізно вчинити правильно, — заявив Макфол.
На другому місці за обсягом податкових виплат опинилися німецькі компанії, які перерахували до російського бюджету 693 мільйони доларів. Третє місце посіла Австрія з податковими відрахуваннями у 579 мільйонів доларів.
Іноземні компанії, котрі планують залишити російський ринок, постають перед жорсткими умовами, встановленими російською владою. Серед них — 15% “податок на вихід” і обов’язковий дисконт у 50% при продажу активів. Лише за період із січня по березень 2024 року “податок на вихід” приніс Росії 385 мільйонів доларів.
- Західні компанії, які вийшли з ринку Росії одразу після повномасштабного вторгнення в Україну, зазнали великих втрат.
- Coca-Cola і Starbucks подали заявку на перереєстрацію своїх торгових марок у Росії, щоб захистити свої права інтелектуальної власності після виходу з РФ, повідомляє російська газета “Ведомости”.
- Компанія Starbucks, яка пішла з російського ринку, подала в “Роспатент” наприкінці травня вісім заявок на реєстрацію товарних знаків. Усі заявки стосуються кави та кавових напоїв.
- В РФ власник ресторану та прокремлівський репер заволоділи російськими ресторанними активами Domino’s Pizza після виходу бренду з країни.
Німецький автовиробник Volkswagen обговорює масштабний план реструктуризації, котрий може передбачати закриття чотирьох заводів у Німеччині та скорочення до 100 тисяч працівників на тлі тиску з боку китайських конкурентів і падіння попиту в Європі.
Принцеса Уельська Кейт повідомила, що за 24 години піднялася на три найвищі вершини Великої Британії. Благодійний виклик вона присвятила збору коштів для The Royal Marsden Cancer Charity, яка підтримує лікарню, де вона проходила лікування від раку.
Власниця нового будинку у Нижній Саксонії заявила, що після виїзду орендарів з України не дорахувалася кухні, сантехніки, теплового насоса, системи теплої підлоги тощо.
Колишній президент США Джо Байден використав промову на гала-вечорі демократів, щоб атакувати Дональда Трампа напередодні проміжних виборів. Серед його головних претензій були проєкти Трампа у Вашингтоні, відносини з Путіним і політика щодо НАТО.
Глава РФ Володимир Путін визнав черги на АЗС та дефіцит окремих марок бензину, попри максимальне завантаження нафтопереробних заводів та використання накопичених резервів.