США стали найбільшим іноземним платником податків у РФ, попри санкції – Newsweek
Джерело: Newsweek
У 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.
У 2023 році загальна сума податку на прибуток, сплаченого американськими компаніями, склала 1,2 мільярда доларів.
У 2021 році, до початку повномасштабної війни проти України, обсяг сплачених податків американським бізнесом у Росії становив 915,7 мільйона доларів. За підсумками 2023 року США стали найбільшим іноземним платником податків до російського бюджету.
До десятки найбільших американських компаній, котрі сплачують податки в Росії, увійшли:
- Philip Morris — $220 млн;
- PepsiCo — $135 млн;
- Mars — $99 млн;
- Procter & Gamble — $67 млн;
- Mondelez — $62 млн;
- Citigroup — $53 млн;
- Cargill — $50 млн;
- Johnson & Johnson — $42 млн;
- Coca-Cola Hellenic — $34 млн;
- Weatherford — $32 млн.
Колишній посол США в Росії та професор Стенфордського університету Майкл Макфол у коментарі назвав дії компаній, які продовжують працювати в Росії, аморальними.
Це абсолютно ганебно, що американські компанії вирішили залишитися в Росії та субсидувати варварську війну Путіна проти України. Сподіваюся, акціонери цих компаній задумаються над доцільністю та моральним аспектом фінансування вбивства мирних жителів. Ще не пізно вчинити правильно, — заявив Макфол.
На другому місці за обсягом податкових виплат опинилися німецькі компанії, які перерахували до російського бюджету 693 мільйони доларів. Третє місце посіла Австрія з податковими відрахуваннями у 579 мільйонів доларів.
Іноземні компанії, котрі планують залишити російський ринок, постають перед жорсткими умовами, встановленими російською владою. Серед них — 15% “податок на вихід” і обов’язковий дисконт у 50% при продажу активів. Лише за період із січня по березень 2024 року “податок на вихід” приніс Росії 385 мільйонів доларів.
- Західні компанії, які вийшли з ринку Росії одразу після повномасштабного вторгнення в Україну, зазнали великих втрат.
- Coca-Cola і Starbucks подали заявку на перереєстрацію своїх торгових марок у Росії, щоб захистити свої права інтелектуальної власності після виходу з РФ, повідомляє російська газета “Ведомости”.
- Компанія Starbucks, яка пішла з російського ринку, подала в “Роспатент” наприкінці травня вісім заявок на реєстрацію товарних знаків. Усі заявки стосуються кави та кавових напоїв.
- В РФ власник ресторану та прокремлівський репер заволоділи російськими ресторанними активами Domino’s Pizza після виходу бренду з країни.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.