США стверджують, що Китай посилює військову машину Росії в Україні
Джерело: Reuters
Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Посадовці на умовах анонімності сказали, що президент США Джо Байден порушив це питання з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час їхньої недавньої телефонної розмови, і що це є темою для обговорення з союзниками США в Європі та в усьому світі.
Один посадовець розповів, що китайські матеріали заповнюють критичні прогалини в російському виробничому циклі оборонного виробництва та допомагають Росії здійснювати “найамбітнішу оборонну експансію з радянських часів і у швидший термін, ніж ми вважали можливим на початку цього конфлікту”.
“Наша думка полягає в тому, що один із найбільш кардинальних кроків, доступних нам зараз для підтримки України, полягає в тому, щоб переконати КНР (Китай) припинити допомогу Росії у відновленні її військово-промислової бази. Росії буде важко підтримувати свої військові зусилля без КНР”, – сказав посадовець США.
Частина інформації, наданої офіційними особами під час невеликого брифінгу з журналістами, ґрунтувалася на розсекречених розвідданих. Вони окреслили широкий спектр способів, як Китай допомагає Росії у її війні проти України.
За словами посадовців, росіяни, ймовірно, використовували імпорт верстатів з Китаю для збільшення виробництва балістичних ракет. Також, за їх словами, у 2023 році 90% російського імпорту мікроелектроніки, який Росія використовувала для виробництва ракет, танків і літаків, надійшло з Китаю.
Представники США також заявили, що Китай допомагає Росії вдосконалювати супутникові та інші можливості космічного базування для використання в Україні, посилюючи російську загрозу в Європі.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.