США та Велика Британія запровадили санкції проти членів російського кіберзлочинного угруповання Trickbot
Джерело: пресслужба Міністерства фінансів США
Уряди Сполучених Штатів Америки та Великої Британії запровадили санкції проти 11 членів російського кіберзлочинного угруповання Trickbot.
Зауважується, що Росія вже давно є безпечним притулком для кіберзлочинців, зокрема групи Trickbot.
Зокрема угруповання атакувало критично важливі об’єкти інфраструктури та медичні заклади США під час пандемії COVID-19. Також троянський вірус Trickbot заразив мільйони комп’ютерів у всьому світі, включно з американськими компаніями та приватними особами.
Ці кіберзлочинці прагнуть залишатися анонімними, пересуваючись у тіні Інтернету, щоб завдати максимальної шкоди та вимагати гроші у своїх жертв, – зазначив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. – Розкриваючи їхні особистості, ми підриваємо їхні бізнес-моделі та ускладнюємо для них напад на наших людей, наш бізнес та наші установи.
Національне агентство з боротьби зі злочинністю (NCA), яке провело комплексне розслідування стосовно цих осіб, вважає, що група відповідальна за вимагання щонайменше 33 млн доларів у 149 жертв у Великій Британії.
Цілями зловмисників були британські лікарні, школи, місцева влада та підприємства.
Також зазначається, що члени Trickbot співпрацюють із російськими спецслужбами.
Санкції введено в межах скоординованих зусиль зі США.
Санкції зокрема запровадили проти старшого адміністратора угруповання Андрія Жуйкова, відомого під іменем Dif і Defender, керівника групи тестувальників Максима Галочкіна (Bentley, Crypt і Volhvb), покупця інфраструктури Trickbot Дмитра Путиліна (Град і Стафф), керівника групи кодерів Максима Руденського, менеджера Михайла Царьова, менеджера з персоналу Максима Халіулліна, програміста Артема Курова (Нанед), розробника групи Trickbot Сергія Логунцова, кодера Вадима Валіахметова, члена групи внутрішніх утиліт Михайла Чернова (Bullet), а також члена групи адміністраторів Олександра Можаєва (Грін і Рокко).
- У США до Дня Незалежності України оголосили про нові санкції проти Росії.
- Канада запроваджує додаткові санкції проти 4 осіб та 29 організацій, які мають прямі зв’язки з військово-промисловим комплексом Росії, а також з її фінансовими і ядерними секторами.
- 11 серпня, міністерство фінансів США запровадили нові санкції проти чотирьох росіян, пов’язаних із російським фінансово-інвестиційним консорціумом “Альфа Груп”.
- Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що санкції проти РФ працюють і погіршили їхній промисловий та технологічний потенціал.
Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.
Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.
Як не було у Володимира Зеленського після лютого 22 року жодного шляху для збереження української державності, окрім як піти шляхом Петра Порошенка – сильна армія замість великого будівництва, українська мова замість “яка різниця” та українська церква замість російських агентів ФСБ у рясах, – так і не було у президента Дональда Трампа жодного вибору, як піти шляхом свого попередника Джозефа Байдена в питанні підтримки України.
Президент України Володимир Зеленський викликав бурю суперечок серед гравців вебсайту азартних ігор Polymarket. Суперечка виникла через питання, чи одягав Зеленський костюм після початку повномасштабної російсько-української війни, а на кону стоїть 210 млн доларів.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.