США відновили постачання озброєння Україні – Reuters
Джерело: Reuters
Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.
За словами двох співрозмовників, постачання відновили після того, як Білий дім відмовився від початкового наміру повністю зупинити допомогу Києву. Водночас в адміністрації Трампа тривають розбіжності щодо обсягів підтримки України зброєю зі складів США, зазначило одне з джерел – американський посадовець.
Білий дім поки що не коментує цю інформацію.
Припинення постачання зброї могло б послабити позиції Києва у війні та зробити вразливішим на мирних переговорах. Водночас незрозуміло, чи визнає адміністрація Трампа офіційно факт тимчасового призупинення та подальшого відновлення постачань.
Завершуючи каденцію, 46-й президент США Джо Байден щомісяця схвалював Україні озброєння на понад 1 мільярд доларів.
Допомога США Україні переважно здійснювалася через механізм Президентських повноважень щодо вилучення (Presidential Drawdown Authority), котрий дозволяє главі держави оперативно передавати озброєння з американських запасів без затвердження Конгресу.
З моменту вступу Трампа на посаду не було оголошено нових пакетів військової допомоги, проте постачання, схвалені Байденом, продовжували надходити. Очікується, що вони триватимуть ще кілька місяців.
Факт короткочасного призупинення постачань став першим публічним свідченням внутрішньої боротьби в адміністрації Трампа щодо підтримки України.
Адміністрація Трампа досі не окреслила свою позицію стосовно подальшого надання військової допомоги Києву на тлі повномасштабного вторгнення Росії.
Підтримка США суттєво вплинула на ситуацію на фронті, дозволивши українським військовим завдати значних втрат російським силам. Водночас зменшення американських військових запасів викликає занепокоєння щодо довгострокової спроможності США продовжувати такі обсяги допомоги.
- За даними ЗМІ, Трамп планував зменшити надання американської допомоги Україні. Відтак він тисне на країни Європи, аби вони взяли на себе більше зобов’язань у цьому питанні.
- НАТО перебрало на себе координацію західної військової допомоги Україні. Раніше це робили США.
- 3 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про пропозицію Вашингтона продовжити військову допомогу Україні в обмін на рідкоземельні метали.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.
У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.
Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.
Лідер Євросолідарності Петро Порошенко, котрий нині перебуває на передвиборчому зʼїзді ХДС у Берліні, заявив, що після виборів у Бундестаг Німеччина може змінити свою позицію стосовно надання Україні ракет Taurus і щодо євроатлантичної перспективи нашої держави.
3 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про пропозицію Вашингтона продовжити військову допомогу Україні в обмін на рідкоземельні метали.