США відправили стратегічний безпілотник у Чорне море після провалу переговорів у Стамбулі

Джерело: Flightradar24

Американський стратегічний розвідувальний безпілотник RQ-4B Global Hawk здійснив перший за рік політ у районі Чорного моря. Як свідчать авіаційного трекінг-сервісу Flightradar24, апарат Forte10 вилетів з авіабази ВМС НАТО Сігонелла на Сицилії і провів розвідку неподалік румунського узбережжя.

Політ здійснювався на висоті близько 15,5 км у повітряному просторі над нейтральними водами, на відстані 120–140 км від кримського берега.

Востаннє RQ-4B Global Hawk спостерігався у Чорноморському регіоні майже рік тому — у червні 2024 року, коли проводив розвідувальні операції поблизу Криму, стартувавши з авіабази Катанії на Сицилії. Нинішній політ стався на тлі провалу російсько-українських переговорів, котрі відбулися 16 травня у Стамбулі.

За оцінками аналітиків, РФ погрожує ескалацією війни, натякаючи на застосування нових видів зброї.

Аналізуючи переговори у Стамбулі та, зокрема, озвучені російською делегацією вимоги, експерти дійшли висновку, що метою війни Росії залишається повна капітуляція України. При цьому вказано, що Москва подає свої територіальні претензії не як предмет переговорів про завершення війни, а лише як передумови до припинення вогню.

Згідно зі звітом, Кремль намагається створити видимість готовності до діалогу, одночасно висуваючи неприйнятні для України ультимативні вимоги, та не демонструє жодної готовності до компромісів.

Довідка. RQ-4B Global Hawk — найбільший серійний безпілотний літальний апарат у світі компанії Northrop Grumman. Розмах крила становить 39,8 метра, автономність польоту сягає 32 години. Він оснащений високотехнологічними засобами спостереження — зокрема радарами із синтетичною апертурою, оптико-електронними та інфрачервоними сенсорами — і здатний у режимі реального часу збирати інформацію про діяльність протиповітряної оборони, переміщення військової авіації та кораблів.

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.

У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.