США вперше випробували гіперзвукову крилату ракету в Тихому океані

Джерело: CNN

Військово-повітряні сили США вперше випробували гіперзвукову крилату ракету в Тихому океані, що, на думку аналітиків, є сигналом для Китаю, що Вашингтон все ще конкурує на арені озброєнь.

17 березня бомбардувальник B-52, що летів з бази ВПС Андерсен на острові Гуам, випустив “повноцінний прототип оперативної гіперзвукової ракети”, підтвердив представник ВПС у заяві CNN.

Випробування гіперзвукової зброї, офіційно названої All-Up-Round AGM-183A Air-launched Rapid Response Weapon (ARRW),  проведено на полігоні Рейган на Маршаллових островах.

Попередні випробування ARRW проводилися біля материкової частини США.

Гіперзвукові ARRW рухаються зі швидкістю приблизно 6,5 тис. км на годину, що ускладнює їх виявлення та вчасне перехоплення. Вони також можуть маневрувати та змінювати висоту, що дозволяє їм уникати наявних систем протиракетної оборони.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.