США ввели нові санкції проти російських і китайських компаній
Джерело: AL Jazeera
Уряд США запровадив нові санкції проти п’яти російських та 11 китайських компаній через їх роль у постачанні компонентів для безпілотників, які використовувалися під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Останній список санкцій ускладнить американським постачальникам експорт технологій цим компаніям.
Згідно зі звітом, дев’ять із цих компаній, включаючи китайську компанію Asia Pacific Links і російську компанію SMT-iLogic, уже потрапили під санкції США в травні.
За даними США, до списку додано ще шість китайських компаній, які постачають аерокосмічне обладнання Iran Aircraft Manufacturing Company, яка використовує його для виготовлення безпілотників, які використовуються Іраном для нападу на нафтові танкери на Близькому Сході та Росією під час її війни в Україні.
- Європейський Союз працює над змістом 12-го пакета антиросійських санкцій, який може бути представлений вже у жовтні цього року. До нового пакету санкцій може увійти заборона на закупівлю алмазів із Москви.
- Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак повідомив, що Канада ввела санкції проти 60 російських фізичних і юридичних осіб.
- Міністерство закордонних справ Південної Кореї 21 вересня повідомила, що країна запровадила нові санкції проти 10 осіб і двох організацій у зв’язку з ядерною програмою Північної Кореї та торгівлею зброєю з трьома країнами, включаючи Росію.
- У південнокорейському МЗС натякнули, що Сеул може запровадити санкції проти Росії після того, як президент РФ Володимир Путін провів зустріч з президентом КНДР Кім Чен Ином.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло 14 російських імпортерів верстатів німецького виробника Spinner до списку кандидатів на міжнародні та українські санкції.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.