США ввели понад 500 нових санкцій проти Росії

Джерело: BBC News

США оголосили про введення понад 500 нових санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну та смерть російського опозиціонера Олексія Навального.

Йдеться про заходи щодо основної карткової платіжної системи Росії, фінансових і військових установ, а також посадовців, причетних до ув’язнення Навального.

Санкції стосуються майже 100 фірм і фізичних осіб, які також зіткнуться з експортними обмеженнями. Інші націлені на державного оператора “Мир”, головної платіжної системи Росії, яка стала більш відомою після того, як Visa та Mastercard призупинили свої послуги в РФ.

Також постраждають компанії, які беруть участь у веденні війни Росії, розвитку майбутнього виробництва енергії в країні та її співпраці з Іраном у сфері безпілотників.

Президент США Джо Байден сказав, що нові санкції “забезпечать”, щоб президент Росії Володимир Путін “заплатив ще більшу ціну за свою агресію за кордоном і репресії вдома”.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.