Велика Британія оголосила про 50 нових санкцій проти тих, хто підтримує війну РФ

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії 

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон сьогодні, 22 лютого, оголосив про введення понад 50 нових санкцій проти осіб і компаній, які підтримують повномасштабне вторгнення Росії в Україну. 

“Україна показала, що може і буде захищатися. Путін помилково вважав, що оскільки економіка Росії більша за українську, він швидко здобуде перемогу. Але економіка друзів України – у 25 разів більша за російську”, – сказав Камерон. 

Він додав, що нові санкції “позбавляють Путіна ресурсів, які йому вкрай необхідні для фінансування його важкої війни”. 

До списку санкцій увійшли компанії, пов’язані з виробництвом боєприпасів; ключові російські імпортери та виробники верстатів; нафтотрейдери; компанії, які працюють в російській енергетиці в рамках тіньового флоту; дві російські алмазні компанії та інші.

“Разом ми не здамося перед обличчям тиранії. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в її боротьбі за демократію – скільки завгодно”, – наголосив Камерон.

Загалом Велика Британія вже ввела санкції проти 2000 осіб, компаній і груп в рамках режиму санкцій проти Росії.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.