Велика Британія оголосила про 50 нових санкцій проти тих, хто підтримує війну РФ

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії 

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон сьогодні, 22 лютого, оголосив про введення понад 50 нових санкцій проти осіб і компаній, які підтримують повномасштабне вторгнення Росії в Україну. 

“Україна показала, що може і буде захищатися. Путін помилково вважав, що оскільки економіка Росії більша за українську, він швидко здобуде перемогу. Але економіка друзів України – у 25 разів більша за російську”, – сказав Камерон. 

Він додав, що нові санкції “позбавляють Путіна ресурсів, які йому вкрай необхідні для фінансування його важкої війни”. 

До списку санкцій увійшли компанії, пов’язані з виробництвом боєприпасів; ключові російські імпортери та виробники верстатів; нафтотрейдери; компанії, які працюють в російській енергетиці в рамках тіньового флоту; дві російські алмазні компанії та інші.

“Разом ми не здамося перед обличчям тиранії. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в її боротьбі за демократію – скільки завгодно”, – наголосив Камерон.

Загалом Велика Британія вже ввела санкції проти 2000 осіб, компаній і груп в рамках режиму санкцій проти Росії.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.