ЄС продовжив санкції проти Росії
Джерело: пресслужба ЄС
20 лютого Рада ЄС продовжила введені через повномасштабну війну проти України санкції щодо Росії. Обмежувальні заходи продовжено до 24 лютого 2025 року.
У документі мовиться, що, поки Росія продовжує застосовувати військову силу, тим самим серйозно порушуючи міжнародне право, доцільно зберегти в силі усі раніше прийняті заходи, а також вжити додаткових обмежень ЄС, у разі необхідності.
Зауважимо, пакет санкцій Євросоюзу проти РФ ухвалили напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну 23 лютого 2022 року за визнання Москвою “незалежності” сепаратистських формувань на Донбасі.
Згодом, 6 жовтня 2022 року санкції розширили — у відповідь на анексію Росією українських територій Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей.
Раніше стало відомо, що Угорщина не має наміру накладати вето на 13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, оскільки з пакету вдалося виключити положення, що суперечать інтересам Угорщини, зазначив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто за підсумками зустрічі із колегами з країн ЄС у Брюсселі.
Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.
- Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.
- З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- 14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.
- Рада ЄС продовжила до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.