ЄС затвердив 13-й пакет санкцій проти Росії

Джерело: сайт Ради ЄС

23 лютого, напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну, в Європейському Союз затвердили 13-й пакет обмежувальних заходів проти Росії.

Зокрема, санкції запроваджуються проти тих осіб, які відповідальні за продовження ведення незаконної, неспровокованої і невиправданої агресивної війни Путіна, а також проти осіб, які суттєво підтримують війну.

Відтак, прийнято рішення застосувати обмежувальні заходи щодо додаткових 106 фізичних і 88 юридичних осіб за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

Відтепер загалом європейські санкції цього типу застосовуються проти понад 2 тисяч фізичних і юридичних осіб.

Зазначається, що нові санкції спрямовані на військовий та оборонний сектори, а також пов’язаних з ними осіб, у тому числі тих, які причетні до постачання озброєння з Північної Кореї до Росії, а також представників судової влади, політиків місцевого рівня і людей, відповідальних за незаконну депортацію і військове перевиховання українських дітей.

Рада ЄС додала 27 нових компаній до санкційного списку, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс Росії у її російські агресії проти України.

Деякі з цих компаній знаходяться у третіх країнах (Індії, Шрі-Ланці, Китаї, Сербії, Казахстані, Таїланді і Туреччині) і були залучені до обходу торговельних обмежень. Інші компанії є російськими та причетні до розроблення, виробництва і постачання електронних компонентів для військово-промислового комплексу РФ.

Водночас розширено перелік заборонених предметів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню оборонного і безпекового секторів Росії шляхом додавання компонентів для розроблення і виробництва безпілотних літальних апаратів.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.