США ввели санкції проти російських та іранських організацій через втручання у вибори

Джерело: Reuters

31 грудня США запровадили санкції проти організацій у Росії та Ірані, звинувативши їх у спробі втручання у вибори президента Сполучених Штатів у 2024 році.

За повідомлення мінфіну США, дочірня структура Корпусу вартових ісламської революції Ірану (КВІР) та організація, пов’язана з російським ГРУ, намагались “розпалити суспільно-політичну напругу та вплинути на електорат США під час виборів у 2024 році”.

“Уряди Ірану та Росії націлились на наші виборчі процеси та інститути і намагались розділити американський народ з допомогою цілеспрямованих кампаній з дезінформації. США зберігатимуть пильність щодо противників, які можуть підірвати нашу демократію”, – сказав в. о. заступника міністра фінансів з питань боротьби з тероризмом та фінансовою розвідкою Бредлі Сміт.

Натомість у посольстві Росії у Вашингтоні повідомили Reuters, що “Росія ніколи не втручалась і не втручається у внутрішні справи інших країн, зокрема США”.

За даними мінфіну США, Центр виробництва когнітивного дизайну (Cognitive Design Production Center, CDPC) причетний до КВІР планував операції з впливу щонайменше з 2023 року, спрямовані на розпалювання ворожнечі серед електорату.

З боку РФ, повідомив мінфін, у вибори намагався втрутитись московський Центр геополітичної експертизи (CGE) поширюючи дезінформацію про кандидатів у президенти та субсидуючи створення дипфейків.

Також мінфін повідомив, що CGE маніпулював відеороликами, аби створити “безпідставні звинувачення щодо кандидата у віцепрезиденти 2024 року”. Водночас проти якого саме кандидата у віцепрезидента мовиться не вказано.

Зазначається, що CGE за вказівкою ГРУ використовував ШІ для створення дезінформації, яку розповсюджували фейковими вебсайтами.

Повідомляється, що ГРУ надавала фінансову підтримку CGE та мережі американських фасилітаторів для створення і підтримки близько 100 вебсайтів, які використовувались для розповсюдження дезінформації. Під санкціями опинився й директор CGE.

  • Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Олександр Лукашенко, самопроголошений президент Білорусі, здійснить візит до Китаю напередодні виборів, які відбудуться 26 січня. Це буде його третя офіційна поїздка до КНР за останні три роки.

У 2025 році мобільні оператори почнуть поступове відключення своїх 3G-мереж, щоб звільнити частоти для розвитку 4G. Це дозволить покращити швидкість та якість зв’язку для користувачів.

3 січня президент Володимир Зеленський ухвалив рішення продовжити безвізовий режим для громадян Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, зокрема щодо в’їзду на територію України та транзиту через країну, на ще один рік.

На тимчасово окупованих територіях загарбники активно розвивають культ особистості російського диктатора Володимира Путіна.

У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.