США вводять 25% мит на імпорт з Індії через купівлю російської нафти

Джерело: Дональд Трамп/Truth Social

Президент США Дональд Трамп повідомив, що з 1 серпня Штати запроваджують 25% мит на товари з Індії, зокрема через купівлю російської нафти.

Трамп вказав, що “хоча Індія є нашим другом, протягом багатьох років ми ведемо з нею відносно мало бізнесу”, через мита і торгівельні бар’єри Нью-Делі.

“Крім того, Індія завжди купувала переважну більшість свого військового обладнання в Росії і є найбільшим покупцем російських енергоносіїв, разом з Китаєм, в той час, коли всі хочуть, щоб Росія припинила вбивства в Україні — все це не добре! Тому з 1 серпня Індія буде сплачувати мито в розмірі 25%, а також штраф за вищезазначене”, — написав американський лідер, але не уточнив, про які суми йдеться.

До цього міністр фінансів США Скотт Бессент попередив Китай про можливе запровадження 100% мит у разі продовження закупівель підсанкційної російської нафти.

Бессент також висловив занепокоєння щодо експорту китайських товарів подвійного призначення до Росії на понад 15 мільярдів доларів. Він вважає, що це сприяє продовженню війни Москви проти України.

  • Індійська компанія попри загрозу санкцій з боку США поставила Росії вибухівку військового призначення на суму 1,4 мільйона доларів. За даними Reuters, у грудні індійська фірма Ideal Detonators Private Limited відправила до Росії дві партії вибухової речовини октоген, які прибули до Санкт-Петербурга, що підтвердив індійський посадовець.
  • В Індії заявили, що зможуть задовольнити свої потреби у нафті без Росії, якщо США запровадять вторинні санкції щодо покупців російських енергоносіїв.

Вдень 23 червня російські окупанти атакували Одещину ударними безпілотниками. Є жертва та постраждалий.

Військовослужбовці Національної гвардії України, у яких самовільне залишення частини (СЗЧ) зафіксували до 12 червня 2026 року, відтепер також можуть повернутися на службу через “Армія+”.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.

У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.