США загальмували постачання озброєння Україні через дефіцит запасів – CNN

Джерело: CNN

Запаси зброї та іншого військового обладнання у Пентагону скорочуються, тому обсяги пакетів військової допомоги Україні упродовж останніх місяців стали меншими.

“Пакети військової допомоги США для України упродовж останніх місяців були меншими, оскільки запаси зброї та обладнання, які Пентагон готовий надіслати Києву зі своїх складів, скоротилися”, – йдеться у повідомленні.

У квітні Пентагон оголосив про пакет на 1 млрд дол., але відтоді жоден з пакетів не перевищив суму в 400 млн дол., а деякі навіть становили 125 млн і 250 млн дол.

Як розповіли у виданні, ці зміни сталися на тлі занепокоєння з приводу того, що обороноздатність США може ослабнути, оскільки американські виробники зброї намагаються задовольнити величезний попит, створений війною РФ з Україною.

За словами американських посадовців, дефіцит означає, що адміністрація Байдена все ще має 6 млрд дол., доступних для озброєння та оснащення України, але Пентагону не вистачає запасів, які він готовий надати через понад два роки війни.

“Йдеться про запаси, які ми маємо на наших складах, про що (українці ред.) просять, і чи можемо ми задовольнити ці запити тим, що маємо зараз, не впливаючи на нашу обороноздатність”, – сказав один з посадовців.

Своєю чергою, прессекретар Пентагону, генерал-майор Пет Райдер заявив, що Пентагон попросив Конгрес дати йому більше часу, щоб витратити ці кошти, перш ніж вони закінчаться наприкінці вересня.

“Поповнення запасів також є проблемою. США нарощують виробництво ключових позицій, таких як 155-мм боєприпаси та ракетні системи Patriot, як для постачання в Україну, так і для поповнення запасів США. Але це багаторічний процес, який не зможе швидко задовольнити зростаючий попит”, – пояснив він.

За даними видання, до початку війни в Україні США щомісяця виробляли приблизно 15 тис. 155-мм артилерійських снарядів. З відкриттям нових заводів та виробничих ліній США зараз виробляють 40 тис. снарядів на місяць. Але Пентагону все одно знадобиться більше року, щоб досягти своєї мети — 100 тис. снарядів щомісяця. Нарощування виробництва йде за графіком, але це процес, який триватиме роки, вимагаючи нових потужностей, розширення заводів та бажання Конгресу виділяти гроші.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.