США закликали Україну припинити атаки по російських НПЗ – FT

Джерело: Financial Times

Сполучені Штати закликали Україну припинити атаки по російських нафтопереробних заводах (НПЗ). Причина – загроза зростання світових цін на нафту та ймовірність атак РФ у відповідь.

Як повідомили видання одразу три джерела, з таким проханням Вашингтон неодноразово звертався до високопосадовців Служби безпеки України та Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР).

Одне з джерел зауважило, що Білий дім розчаровується через українські атаки на нафтову потужність Росії.

Попри західні санкції Росія залишається одним із найбільших експортерів енергоносії. Ціни на нафту цьогоріч вже виросли на 15 центів до 85 доларів за барель. Це, своєю чергою, призвело до росту цін на пальне, що негативно впливає на президентську кампанію Джо Байдена.

“Ніщо так не лякає чинного американського президента, як різке зростання цін на пальне в рік виборів”, – сказав Боб Макнеллі, президент консалтингової компанії Rapidan Energy і колишній радник Білого дому з енергетики.

Окрім цього США остерігаються, що у випадку подальших атак на НПЗ, Росія у відповідь вдарить по енергосистемі, на яку спирається Захід.

Зокрема мовиться про трубопровід “Каспійського Трубопровідного Консорціуму” (КТК), через який нафта з Казахстану через РФ поступає на світовий ринок. Цим трубопроводом користуються західні компанії.

“Ми не заохочуємо та не допускаємо атаки всередині РФ”, – повідомив представник Ради нацбезпеки США.

Останніми тижнями Україна активізувала атаки безпілотниками на російські НПЗ. Одна з причин атак – незадоволення України тим, що Захід не докладає всіх зусиль, аби мінімізувати доходи РФ від енергоресурсів.

З 2022 року було здійснено щонайменше 12 атак на потужні російські НПЗ, з яких 9 – у 2024 році.

Колишня аналітикиня ЦРУ Геліма Крофт зауважила, що Україна може вразити більшу частину інфраструктури експорту нафти в західній Росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту країни.

8 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна не братиме участі в довгостроковому плані НАТО щодо допомоги Україні, назвавши його “божевільною місією”.

8 травня речник Державного департаменту США Метью Міллер повідомив про підготовку нових пакетів військової допомоги Україні, що забезпечить колишній рівень постачання озброєння.

У квітні міноборони РФ отримало чергову партію нових винищувачів Су-35С. Передали літаки на заводському аеродромі у Комсомольську-на-Амурі, що входить до складу Об’єднаної авіабудівної корпорації.

Вірменія не виділятиме кошти на фінансування діяльності Організації Договору про колективну безпеку на чолі з РФ, повідомила речниця Міністерства закордонних справ республіки Ані Бадалян.

Станом на 8 травня Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.