США заморозили російські суверенні активи на суму $8 млрд
Джерело: The Financial Times
Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів. Деякі країни закликали використати ці кошти для надання фінансування Україні, але інші сторони, включаючи Європейський центральний банк, висловили застереження щодо законності та наслідків такого кроку.
Спеціальний представник президента США Джо Байдена з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер заявила, що російські суверенні активи, заморожені Заходом, “слід” використовувати для післявоєнного відновлення України.
Пріцкер додала, що команда юристів проводить “надзвичайну роботу, щоб зрозуміти, що можна” зробити з активами.
“По суті, якби я мала сказати не з юридичної точки зору, а з точки зору етики та моралі, враховуючи руйнування, яке росіяни завдали Україні, ви знаєте, вони повинні робити внесок у відновлення України. Як це зробити з юридичної точки зору, це те, над чим ще працюють”, – сказала Пріцкер.
Вона додала, що основна частина російських суверенних активів знаходиться в ЄС і Японії.
- Державний секретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою 6 вересня заявив, що США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
- За матеріалами Офісу генпрокурора націоналізовано активи Міноборони Білорусі та групи компаній Росії. Відтак, в дохід України стягнуто належні їм активи – авіаційні двигуни до літаків АН “Руслан”.
- За матеріалами Служби безпеки України Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мінʼюсту про стягнення в дохід України активів, які належать підсанкційному сенатору Ради федерації РФ Сергію Калашникову.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.