США запровадили нові портові збори для суден з Китаю
Джерело: The Guardian
Сполучені Штати запровадили нові портові збори для суден, які збудовані у Китаї чи використовуються КНР. Мета – стимулювати американську суднобудівельну промисловість та обмежити домінування Китаю у цій сфері.
Нові портові збори, запроваджені на тлі масштабної торгівельної війни між США та КНР, розпочату американським президентом Дональдом Трампом, який ввів 145% мита на китайські товари, можуть ще більше посилити напругу між країнами.
“Судна та судноплавство життєвоважливі для економічної безпеки Америки та вільного потоку торгівлі”, – заявив торгівельний представник США Джеймісон Грір оголошуючи про нові збори, більшість з яких поснуть діяти у середині жовтня.
За його словами, такий крок адміністрації Трампа “покладе початок боротьбі з домінуванням Китаю, усунуть загрозу для американського ланцюга постачань та надішлють сигнал про запит на кораблі, збудовані у США”.
Відповідно до нововведень США, збори за тоннаж чи за контейнер стосуватимуться кожного рейса судна, пов’язаного з Китаєм у Штатах, а не у кожному порту.
Збір буде стягуватись до п’яти разів на рік та може бути скасований, якщо власник судна розмістить замовлення на судно, збудоване у США.
Після Другої світової війни суднобудівельна промисловість США поступово падала і зараз становить лише 0,1% від світового виробництва.
Домінує у цій сфері Азія, зокрема Китай, який будує понад половину всіх суден, випереджаючи Південну Корею та Японію. Саме ці три країни будують понад 95% цивільних суден.
Для суден, які будує та використовує Китай, діятимуть окремі збори, які поступово зростатимуть з роками. Збір для китайських суден на початку становитиме 18 доларів за чисту тонну (NT) чи 120 доларів за контейнер. Тобто, якщо судно перевозить 15 000 контейнерів, збір може становити 1,8 млн доларів.
Американські групи ще у березні висловили занепокоєння, що нові збори призведуть до зростання цін на імпортну продукцію. ї
Зокрема американські компанії остерігаються, що ці збори, разом з митами на товари з інших країн та митами на сталь та алюміній, чинитимуть “надзвичайний тиск на роздрібних торговців США”.
США також ввели нові збори для всіх іноземних суден, які перевозять автомобілі. Окрім цього, через три роки почнуть діяти збори для суден, які перевозять СПГ.
В інформаційному бюлетені, що супроводжує повідомлення, мовиться, що збори не поширюватимуться на “судноплавство Великими озерами або Карибським морем, судноплавство на території США та з них, а також на експорт насипних вантажів на суднах, що прибувають до Сполучених Штатів порожніми”.
Крім зборів, Грір також оголосив про запропоновані тарифи на деякі причальні крани та китайське обладнання для обробки вантажів.
- Сполучені Штати розглядають можливість підвищення мит на імпорт товарів з Китаю зі 145% до 245%. Відповідну інформацію було оприлюднено у пресрелізі на офіційному сайті Білого дому.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.