США запровадили санкції проти 20 фізосіб та організацій за фінансування армії Ірану
Джерело: OFAC
29 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти понад 20 осіб та організацій за їхню участь у мережах сприяння фінансуванню на користь міністерства оборони та матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану.
За даними відомства, особи і компанії, що потрапили під санкції, забезпечували експорт іранської сировини та інших товарів на користь міноборони та генштабу збройних сил республіки, а також Корпусу вартових ісламської революції, через “мережі підставних компаній і брокерів, що базуються за кордоном”. Також вони підробляли свідоцтва країни походження товару. Наприклад, намагалися збути іранську нафту під виглядом малайзійської.
Під обмеженнями опинилися фізичні та юридичні особи з Ірану, Об’єднаних Арабських Еміратів, Сінгапуру та Туркменістану.
Іран отримує мільярди доларів внаслідок продажу товарів для фінансування дестабілізуючої активності в регіоні та підтримки груп своїх ставлеників, включаючи ХАМАС та „Хезболлу“. Міністерство, Генштаб і КВІР використовують хитромудрі мережі з підставних компаній і посередників, що базуються за кордоном, для реалізації такої незаконної комерційної активності та експлуатації міжнародної фінансової системи, — зазначили у повідомленні OFAC.
Все майно підсанкційних осіб, що перебуває у Сполучених Штатах або у володінні або під контролем осіб зі США, буде заблоковано. Крім того, блокуються будь-які організації, які належать, прямо чи опосередковано, окремо чи в сукупності, 50 або більше відсотками одній чи кільком підсанкційним особам.
- ОАЕ розглядають можливість запровадження експортних ліцензій для переліку товарів, зокрема чіпів та інших компонентів, які перебувають під санкціями США та Європейського Союзу та використовуються російськими військовими в Україні.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Розслідування Cyprus Confidential під керівництвом ICIJ показує, як ця країна-членкиня ЄС підтримувала фінансову машину Кремля, переміщуючи величезні суми для олігархів, зокрема вже після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
- Раніше стало відомо, що Іран, ймовірно, завершив домовленості щодо постачання російських винищувачів Су-35 і ударних вертольотів Мі-28.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.