США запровадили санкції проти 20 фізосіб та організацій за фінансування армії Ірану

Джерело: OFAC

29 листопада Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти понад 20 осіб та організацій за їхню участь у мережах сприяння фінансуванню на користь міністерства оборони та матеріально-технічного забезпечення збройних сил Ірану.

За даними відомства, особи і компанії, що потрапили під санкції,  забезпечували експорт іранської сировини та інших товарів на користь міноборони та генштабу збройних сил республіки, а також Корпусу вартових ісламської революції, через “мережі підставних компаній  і брокерів, що базуються за кордоном”. Також вони підробляли свідоцтва країни походження товару. Наприклад, намагалися збути іранську нафту під виглядом малайзійської.

Під обмеженнями опинилися фізичні та юридичні особи з Ірану, Об’єднаних Арабських Еміратів, Сінгапуру та Туркменістану.

Іран отримує мільярди доларів внаслідок продажу товарів для фінансування дестабілізуючої активності в регіоні та підтримки груп своїх ставлеників, включаючи ХАМАС та „Хезболлу“. Міністерство, Генштаб і КВІР використовують хитромудрі мережі з підставних компаній і посередників, що базуються за кордоном, для реалізації такої незаконної комерційної активності та експлуатації міжнародної фінансової системи, — зазначили у повідомленні OFAC.

Все майно підсанкційних осіб, що перебуває у Сполучених Штатах або у володінні або під контролем осіб зі США, буде заблоковано. Крім того, блокуються будь-які організації, які належать, прямо чи опосередковано, окремо чи в сукупності, 50 або більше відсотками одній чи кільком підсанкційним особам.

Спікери 23 парламентів та очільниця Європарламенту у спільному листі звернулись до спікера Палати представників США Майка Джонсона із закликом винести на розгляд ухвалений Сенатом законопроєкт, що передбачає понад $60 млрд на допомогу Україні.

Згідно з аналізом нещодавнього витоку файлів поліції КНР, з 2014 року у китайській провінції Сіньцзяні заарештували та ув’язнили сотні тисяч уйгурських жінок, серед яких – релігійні лідерки.

У ЦДЗУ зауважили, що чергова пресконференція президента Володимира Зеленського вкотре продемонструвала небажання глави держави обговорювати найбільш нагальне для українського суспільства питання. Попри одноголосне прохання військових та закону.

Голлівудський актор Джонні Депп приїхав до Турина, щоб зняти в Італії сцени своєї другої режисерської роботи “Моді” (Modі) про життя художника Амедео Модільяні на початку 20-го століття.

Лідер фракції “європейська Солідарність” Петро Порошенко наголосив, що відбудова у Львові Музею Шухевича, який зруйнував російський дрон, не може перетворюватись у тему для політичних чвар.