США запровадили санкції проти «Газпрмбанку», який мав доступ до SWIFT

Джерело: Financial Times

Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкцій проти російського “Газпромбанку”. Це один із найбільших російських банків, який виділявся, зокрема, тим, що приймав платежі європейських країн за російські постачання газу та зберігав доступ до системи SWIFT, від якої відключені багато інших російських фінансових інституцій.

Деякі американські обмеження торкалися його й раніше, однак, нові санкції повністю відрізають російський банк від доларової системи.

Під санкції потраплять також дочірні банки у Люксембурзі, Швейцарії, на Кіпрі, у Гонконгу та ПАР.

Крім того, Мінфін США видав попередження для банківського сектора в усьому світі про те, що підключення до російської “Системи передачі фінансових повідомлень”, якою Москва намагається замінити SWIFT, також створить для банків ризики американських санкцій. Банки, особливо великі, відомі тим, що вони уважно ставляться до вимог американських регуляторів і тому дотримуються санкцій навіть у таких країнах, як Китай і ПАР, чиє політичне керівництво не прагне конфронтації з Росією.

Крім цього, під санкції потрапили понад 50 малих та середніх російських банків, котрі зберігали доступ на світовий ринок, і понад 40 дрібних російських депозитаріїв, які використовувалися, як зазначається, для обходу санкцій, після того, як санкції запровадили проти Національного розрахункового депозитарію РФ.

Під персональні санкції потрапили кілька керівників російського Нацбанку та дочірніх банків Сбербанку та ВТБ у Китаї та Індії.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.