Вплив санкцій: Росія фактично заморозила проєкт Arctic LNG 2
Джерело: Bloomberg
Російський газовидобувний проект Arctic LNG 2 під керівництвом компанії РФ “Новатек” різко, практично до нуля в листопаді, скоротив видобуток газу на своїх родовищах на тлі західних санкцій. Виробництво на російському підприємстві впало до мінімуму за рік.
Родовища проєкту видобули у середньому 0,4 млн кубометрів газу на день за перші десять днів листопада. Це зниження більш ніж на 90% проти середнього обсягу видобутку за жовтень. Це також найнижчий середній рівень виробництва для проекту принаймні з вересня 2023 року.
Зауважується, що навіть під час передпускових та пусконалагоджувальних робіт на першому модулі Arctic LNG 2 у четвертому кварталі минулого року його родовища видобували від 2 млн до майже 14 млн кубометрів на день.
Arctic LNG 2 має ключове значення для планів Росії щодо збільшення експорту ЗПГ та розвитку Північного морського шляху, тому минулого року він став ціллю кількох хвиль західних санкцій.
“Новатек” має проєктну потужність 19,8 млн тонн ЗПГ на рік, проте зараз працює лише одна ланка, здатна виробляти 6,6 млн тонн на рік.
Додамо, у жовтні російський завод Arctic LNG 2 припинив зрідження природного газу через посилення санкцій, які обмежують його можливості доставляти та продавати вантажі.
Комерційне зрідження на підприємстві зупинили через високі запаси, оскільки завод не може вільно експортувати вантажі, повідомили на умовах анонімності особи, знайомі з ситуацією.
- Роль Росії на ринку скрапленого природного газу (СПГ) у Євросоюзі зростає – навіть попри те, що блок шукає способи, як обмежити російське постачання.
- Країнам Європейського Союзу знадобляться тижні, щоб виробити наступний пакет санкцій проти Росії за вторгнення в Україну, повідомили дипломати ЄС. Заходи вперше можуть включати обмеження щодо російського експорту СПГ.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.