США заявляють, що вони «стурбовані» відносинами Угорщини з Росією
Джерело: Reuters
США відреагували на зустріч прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом Росії Володимиром Путіним у Китаї. Вони назвали подію тривожною та додали, що стурбовані відносинами двох країн.
Орбан провів двосторонню зустріч з Путіним 17 жовтня на полях Форуму “Один пояс, один шлях” у Пекіні. Відтак Орбан став єдиним лідером країни Європейського Союзу, який відвідав форум або зустрівся з Путіним після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року.
“Сполучені Штати стурбовані відносинами Угорщини з Росією”, – заявив посол США в Угорщині Девід Прессман у заяві.
Раніше цього тижня Прессман у дописі на X (колишній Twitter) зазначив, що Віктор Орбан одночасно має намір “підтримувати людину, чиї сили відповідальні за злочини проти людства в Україні”, і бути союзником Заходу.
Угорщина, яка також є членом НАТО, виступає проти багатьох ініціатив ЄС щодо підтримки України у протистоянні силам РФ та отримує більшу частину сирої нафти та газу з Росії.
Під час зустрічі в Пекіні Орбан сказав Путіну, що Угорщина ніколи не хотіла протистояти Росії і намагалася врятувати двосторонні контакти.
Після зустрічі Орбана посли країн НАТО та Швеції, які базуються в Будапешті, зібралися, щоб обговорити свої занепокоєння щодо дедалі більшого зближення Угорщини з Росією.
Балаш Орбан – головний політичний помічник Віктора Орбана – відкинув критику США в публікації на X на початку цього тижня, заявивши, що Угорщині “набридло лицемірство” посла США.
Відносини між Будапештом і Вашингтоном загострилися минулого року через зволікання Угорщини з ратифікацією вступу Швеції до НАТО.
- 18 жовтня прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що світлини глави уряду країни-члена ЄС Угорщини, який потискає руку президенту РФ Володимиру Путіну, були “дуже-дуже неприємними” та суперечили логіці, враховуючи минулу історію Будапешта з Москвою.
Станом на сьогодні економіка Білорусі вже опинилася на межі застою через кризу в агросекторі, падіння експорту до Росії та вплив санкцій, інформує Служба зовнішньої розвідки України.
28 липня президент Володимир Зеленський призначив громадську активістку та колишню народну депутатку Світлану Заліщук пані послом України у Швеції.
Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.
Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.